Broadcom stworzył nowy układ do obsługi GPS, wkrótce nawigacja będzie niezawodna

Newsy

Wszyscy wiemy, jak działa nawigacja w smartfonach. Niby nie jest źle, jednak czasami potrafi nas wywieźć w pole właśnie wtedy, gdy jest najbardziej potrzebna. Zapewne wielu z Was widziało komunikat o utracie sygnału GPS lub spotkało się z sytuacją, kiedy wskaźnik na mapie nie do końca pokrywał się z lokalizacją samochodu. Szczególnie złe wspomnienia mogą mieć posiadacze smartfonów z układami MediaTeka, w których działanie modułu GPS było wielokrotnie krytykowane.

Co wiemy?

Nowy układ nosi oznaczenie BCM47755. Jego dokładność ma wynosić 30 cm, podczas gdy współczesne moduły potrafią mylić się nawet o 5 metrów. Jednocześnie o połowę spadło zużycie energii, dzięki czemu już nikt nie będzie musiał się zastanawiać, czy nie wyłączyć lokalizacji w telefonie. Broadcom chwali się, że układ lepiej radzi sobie z odbiciami sygnału od wysokich budynków, dzięki czemu zmniejszy się ryzyko wystąpienia błędów. Ponad to nie jest to jedynie moduł GPS, BCM47755 uwzględnia także dane z europejskiego systemu Galileo.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Kiedy?

Niestety, produkcja tego chipu jeszcze się nie rozpoczęła.. Prawdopodobnie trafi on do pierwszych telefonów dopiero w przyszłym roku. Na razie nie wiemy, czy jest szansa, aby otrzymały go flagowce, które zostaną zaprezentowane podczas najbliższych targów MWC.

Źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x