Samsung oprócz normalnych smartfonów tworzy również wersje „Active”. Są one mocniejsze i odporniejsze na uszkodzenia. To świetny wybór dla osób prowadzących aktywny tryb życia i poszukujących zwiększonej wytrzymałości. Niestety z najnowszym modelem jest pewien problem.

Użytkownicy skarżą się na delikatność ekranu w Samsungu Galaxy S8 Active. Jest on bardzo podatny na zarysowania. Kupujący zauważyli, że smartfon po miesiącu normalnego użytkowania wygląda gorzej niż inne modele, z których korzystali.

Z podobną przypadłością borykają się konsumenci smartfonów z linii Moto Force. Zastosowana przez producenta powłoka składająca się z pięciu warstw wytrzymuje upadki z wysokości, lecz bardzo łatwo i szybko zbiera rysy. Winowajcą jest tutaj twardość zastosowanych materiałów. Są one po prostu miększe od szkła.

Wygląda na to, że technologia Samsunga jest bardzo podobna. Być może producent wprowadzi program naprawczy/wymiany górnej powłoki, tak jak zrobiła to Motorola. W tym momencie jednak są to tylko przypuszczenia.

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.