iPhone X w benchmarkach miażdży konkurencję

1 minuta czytania
Komentarze

iPhone’y lubią królować w testach wydajnościowych. Najnowszy z nich, jubileuszowy model nie odbiega pod tym względem od poprzedników. Wystarczy spojrzeć na kilka wykresów, by przekonać się, że Apple pozostawia konkurencję daleko w tyle. Przynajmniej w cyferkach.

iPhone X wyposażony został w procesor A11 Bionic. Jednostka ta jest w stanie wykręcić niesamowite wyniki w najpopularniejszych benchmarkach, zostawiając smartfony Samsunga czy najnowszego OnePlus za sobą. Geekbench pokazuje nam rezultaty dla pojedynczego oraz wielu rdzeni. W tym teście iPhone X poradził sobie odpowiednio na poziomie ponad 4200 i 10000 punktów.

Zestawiając ten wynik z konkurencją, otrzymujemy taki oto wykres. Trzeba przyznać, że robi on wrażenie. Samsung Galaxy Note8 jest na drugim miejscu z wynikiem 6784 punktów.

Test pojedynczego rdzenia również dał Apple’owi spore prowadzenie. W tym przypadku, to iPhone’y zajmują dwa pierwsze miejsca. Dopiero niżej, na trzeciej i czwartej pozycji znajdują się modele Samsunga z wynikami około 1990 punktów.

Przyjrzyjmy się również testom wykonanym w AnTuTu. Tam iPhone X z Apple A11 na pokładzie wycisnął aż 226058 punktów. Pokonał tym samym dotychczasowego lidera stawki, którym był OnePlus 5 z wynikiem 181042 punktów.

Liczby mówią same za siebie, ale to programiści pokażą na co naprawdę stać iPhone’a X. Pamiętajmy o rozszerzonej rzeczywistości ARKit, gdzie z pewnością przyda się duża moc obliczeniowa.

źródło: GSMArena, Twitter

Motyw