ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

DxOMark zmienia zasady oceniania aparatów, stary ranking już nie istnieje

Autor: Adrian Celej Kategoria: Newsy

Ranking DxOMark znany jest chyba wszystkim fanom technologii. Niestety, nasi czytelnicy wielokrotnie dawali nam do zrozumienia, że go nie akceptują. Ktoś wziął sobie te uwagi do serca, ponieważ DxO dokonało małej rewolucji w swoim systemie oceniania.

Co się zmieni?

W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej urządzeń z podwójnymi aparatami. Umożliwiają one obserwację głębi i rozmycia tła, czego dotychczas nie uwzględniały testy. Zdjęcia będą również wykonywane w możliwie najgorszych warunkach oświetleniowych. Dzisiejsze aparaty znacznie lepiej zbierają światło i takie próby zaczynają mieć sens.

Gdzie ta rewolucja?

Dawniej portal DxOMark prezentował ranking niemal wszystkich telefonów z najlepszymi aparatami. Nie szukajcie go, już nie istnieje. Z uwagi na zmianę zasad stare oceny przestały mieć znaczenie i nie są brane pod uwagę. Na start przetestowano 7 urządzeń, oto wyniki:

Niestety, aktualnie nie wiemy nic na temat ponownego przetestowania innych urządzeń. Jak zmieniły się oceny? Najlepiej prezentuje to poniższy obrazek:

Jak widać, niektóre urządzenia zyskały, inne straciły. Jedną z największych przegranych jest stara Nokia 808 Pure View. Jej ocena spadła z 77 punktów do raptem 61. Urządzenie całkowicie poległo przy słabych warunkach oświetleniowych. Po drugiej stronie wykresu leży Google Pixel, który uzyskał 90 punktów, czyli o 1 więcej niż przy starych zasadach.

A co ze starym rankingiem?

Niestety, administratorzy portalu nie pozostawili żadnej wersji podglądowej. Jednak w internecie nic nie ginie i jego kopię możecie przeglądać w poniższej galerii:

Źródło: DxOMark

Sprawdź najnowsze wpisy