microsd sandisk 1 tb

[IFA] SanDisk prezentuje kartę microSD 400 GB – największy tego typu nośnik na świecie

1 minuta czytania
Komentarze

2 lata temu byliśmy świadkami premiery pierwszej na świecie karty pamięci 200 GB. Dziś firma SanDisk ponownie bije rekord pojemności prezentując kartę microSD 400 GB.

Co wiemy?

Pełna nazwa nośnika to „SanDisk Ultra® microSD UHS-I Card”. Pracuje on w standardzie microSDXC, a więc powinny obsługiwać go urządzenia, w których przewidziano korzystanie z kart większych niż 32 GB. Wspomniane 400 GB ma pozwolić na zapisanie do 40 godzin materiału wideo FullHD. W parze z dużą pojemnością idzie ogromna szybkość transferu danych – nośnik ma osiągać aż 100 MB/s. Wspierana jest również klasa A1, która kładzie ogromny nacisk na szybkość wykonywanych operacji. Oznacza to, że karta pamięci od SanDiska pozwoli na bezproblemowe korzystanie z zainstalowanych na niej aplikacji.

Cena?

Sugerowana cena detaliczna w USA to 249,99 dolarów. Przy dzisiejszym kursie tej waluty byłoby to jakieś 900 zł, jednak Polska cena zapewne będzie wyższa. Mimo wszystko to naprawdę atrakcyjna oferta, zaprezentowana 2 lata temu karta 200 GB była znacznie droższa. Łatwo obliczyć, że za 1 GB powierzchni na dane zapłacimy 2,25 zł, jak na tak świeży produkt to dobry wynik.

To pewien przełom

Standard SDXC ogranicza maksymalną pojemność do 2 TB. Przy dzisiejszym tempie rozwoju tych nośników za kilka lat trzeba będzie myśleć nad wprowadzeniem kolejnej specyfikacji. Pewnym problemem będzie jednak ewentualna awaria takiej karty. Pamięci większe niż 32 GB znacznie częściej ulegają awariom, odzysk takiej ilości danych będzie bardzo długim procesem, za który będziemy musieli naprawdę słono zapłacić.

Źródło: informacja prasowa

Motyw