Huawei Mate 10 Pro kolejnym smartfonem bez ramek

mm Mariusz Nowak Newsy 2017-08-22

Huawei serią P9 i P10 udowodnił, że potrafi robić przyzwoite flagowce. Smartfony całkiem nieźle sprzedawały się szczególnie w Europie. Jednak to nie jedyna linia topowych urządzeń firmy. Seria Mate ma swoje oddane grono fanów, a jej ostatni model oznaczony numerem 9 to jedno z najciekawszych urządzeń na rynku. Smartfon o rewelacyjnych parametrach i świetnej baterii charakteryzuje się też dość atrakcyjną ceną, niższą niż podobne produkty Apple czy Samsunga. Zapewne tylko fani smartfonów wiedzą, że Mate 9 pojawił się w czterech wersjach: Porsche Design oraz Pro, które są bardzo podobne do siebie, a także normalnej i Lite, która była od niej tańsza.

Wygląda na to, że Huawei Mate 10 będzie dostępny w co najmniej dwóch opcjach. Pierwsza z nich to standardowy model, a druga to wersja Pro. Ta ostatnia wydaje się być o wiele bardziej interesująca, ponieważ prawdopodobnie będzie charakteryzować się prawie bezramkowym designem, który tak bardzo popularny jest w ostatnim czasie. Warto dodać, że regularna wersja Mate’a 10 otrzyma wyświetlacz o standardowych rozmiarach. Ponadto jedno z dwóch nowych urządzeń zostanie zaopatrzone w skaner linii papilarnych z tyłu obudowy, a w drugim trafi on na frontowy panel, tak jak w Huawei P10. Jest to logiczne, ponieważ w bezramkowym wyświetlaczu nie ma dodatkowego miejsca na przedniej tafli na tego typu rozwiązanie.

Na koniec dodam, że standardowa wersja Mate’a 10 prawdopodobnie będzie miała ekran o przekątnej 6,1-cala. Ponadto mówi się o opcji Lite z 5,8-calowym wyświetlaczem.

źródło: phonearena • Youcancallmedada

  Powinna się pojawić wersja 5.9
  Ale jestem ciekaw co zrobią w normalnej wersji
  Ten telefon bez ramek ma potencjał do 6.6

 • Norbert Nowakowski

  cena 6999 za wersję Porsche ..

 • natalleos

  Tak się nagrzewacie na tą „bezramkowość” ja mam to już w ponad 2 letnim telefonie LeTV One Pro S

  • Krzysztof

   Nie o taką bezramkowość dokładnie chodzi 😉x