samsung apple iOS

Na iPhone’a 7 i Galaxy S8 nie ma mocnych

1 minuta czytania
Komentarze

Zastanawialiście się które smartfony sprzedawały się w ostatnich miesiącach najlepiej? Z odpowiedzią na to pytanie spieszy firma Strategy Analytics, która opublikowała najnowsze dane dotyczące sprzedaży smartfonów w drugim kwartale 2017 roku. Wyniki pokazały dominację smartfonów Apple. Dwie pierwsze pozycje zajęły odpowiednio:

  • iPhone 7 ze sprzedażą w wysokości 16,9 miliona sztuk oraz udziałem w rynku na poziomie 4,7%
  • iPhone 7 Plus z wynikiem 15,1 miliona egzemplarzy oraz 4,2% kawałkiem smartfonowego tortu

Na kolejnych dwóch miejscach znalazły się tegoroczne flagowce Samsunga:

  • trzecią lokatę okupuje Galaxy S8, który trafił do 10,2 miliona klientów, co stanowi 2,8% udziału w rynku
  • na czwartym miejscu znajduje się jego większy brat Galaxy S8+ ze sprzedażą w wysokości 9 milionów egzemplarzy, który wykroił dla siebie 2,5% rynku

Jak widać cztery pierwsze pozycje zajmują flagowce od Apple i Samsunga, czyli największych graczy na rynku urządzeń mobilnych. Obydwie spółki dostarczyły łącznie 51,2 miliona swoich topowych urządzeń w drugim kwartale 2017 roku, co stanowiło 14,2% rynku. Widać zatem, że klientów, którzy są w stanie wydać ponad $800 za flagowy smartfon jest wielu.

Na rynku nie brakuje jednak też osób, które zadowolą się budżetowym telefonem za znacznie niższą cenę. Widać to w przypadku piątej pozycji okupowanej przez Xiaomi Redmi 4A i wyniku 5,5 mln egzemplarzy dostarczonych do sklepów oraz udziałem w sprzedaży smartfonów na poziomie 1,5%.

Na koniec warto dodać, że w drugim kwartale do sklepów trafiło 360,4 mln smartfonów wobec 341,5 mln w analogicznym kwartale ubiegłego roku.

źródło: gsmarena

Motyw