Kolejna próba przechytrzenia Samsunga i Bixby

mm Kamil Lewicki Aplikacje 2017-07-13

Samsung nieco popłynął z najnowszym asystentem głosowym. W tym momencie nie tylko Bixby zdaje się być bezużyteczne, co również fizyczny przycisk go wywołujący. Producent bowiem zablokował mapowanie klawisza i obecnie pełni on tylko funkcję estetyczną. Na szczęście deweloperzy się nie poddają i znów można coś na to zaradzić.

Początek historii był całkiem udany. Ci, którzy nie chcieli korzystać z funkcji przycisku Bixby mogli go swobodnie nadpisać według własnych potrzeb. Niestety producent niedługo potem zablokował tę funkcję. Użytkownikom udało się jednak obejść blokadę i znów cieszono się dodatkowym klawiszem funkcyjnym. Samsung jednak się szybko zreflektował i nałożył po raz kolejny ograniczenia. Ale to nie koniec przygody, bo znów można skorzystać z aplikacji, którym udaje się to pominąć.

Znajdują się one w Sklepie Play i są w pełni darmowe. Co więcej, deweloperzy poprzez częste aktualizacja dbają o ciągłość działania. Programy, które pozwalają na modyfikację akcji przycisku odpowiedzialnego za wywoływanie Bixby to: bxActions – Bixby Button Remapper oraz Custom Bixby Button (S8 / S8+). Jeśli jesteście zainteresowani własną wizją funkcjonalności klawisza, możecie śmiało sprawdzać powyższe aplikacje.

POBIERZ bxActions – Bixby Button Remapper

POBIERZ Custom Bixby Button (S8 / S8+)

źródło: Android Police • radradrad

  „W tym momencie nie tylko Bixby zdaje się być bezużyteczne, co również fizyczny przycisk go wywołujący” ..
  Chyba jakiś żart, ten kto pisze taki artykuł po prostu nie wie o czym mówi. Wciskając przycisk przechodzę od razu do ważnych dla mnie informacji takich jak informacje z kalendarza, budzik, upday wiadomości, najczęstsze strony www i wiele innych możliwych do spersonalizowania informacji.. o jakiej bezużyteczności mówisz kolego? Wiem, że chodzi ci pewnie o rozmowę z Bixby w języku polskim, ale tak na serio.. ile razy zdarza ci się rozmawiać z telefonem, że tak ci ten przycisk przeszkadza …?

 • rizaN

  Trzeba dodać że te aplikacje typu bxactions sprawiają że telefon chodzi mniej płynnie, a animacje np przy spuszczaniu belki klatkują…

  • teges

   To dzieje się i bez tego.

   • BadLittleGirl

    Jasne, doświadczyłes tego?

    • teges

     Tak, dlatego piszę.

     • BadLittleGirl

      Miałeś S8 i animacje szwankowały? Może to było jakieś Chińskie S8, czy bawiłeś się nim w markecie?

     • teges

      W markecie 3 razy i 3 razy to samo oraz filmik na yt z podobnymi przycieńciami i kolejny jak nie radzi sobie z zarządzaniem RAM’em.

     • BadLittleGirl

      Najlepiej to kupić i samemu korzystać, wtedy pisać opinie. A nie jakieś teksty z dupy rodem.

     • teges

      Acha bo jak łapałem przycięcia w markecie, widziałem recenzje w internecie, to się nie liczy bo muszę wydać 3,5 tysiąca i usprawiedliwiać swój zakup.
      Trzeba kupować świadomie, a nie wszystko po kolei.
      Jak smartphone się przycina (nawet lekko jak S8) lepiej nie kupować (szczególnie jak tyle kosztuje), bo z czasem problem urośnie.

     • BadLittleGirl

      Jakoś mój nie przycina, a używam od dnia premiery, po ostatniej aktualizacji wyraźnie przyśpieszył.

     • teges

      Nic więcej jak dalej takiego szczęścia życzyć nie mogę.

     • BadLittleGirl

      Faktycznie szczęście, piszesz jak by poza telefonami świat nie istniał

     • teges

      Czemu?
      Po prostu masz szczęście, bo chodzi ci on ładnie i więcej ci nie uczynię jak życzyć więcej takiego szczęścia.
      Smartphone to rzecz nie najważniejsza, ale zważywszy na mnogość zastosowań i cenę lepiej wybrać trafnie.

     • Chibi_Akihito

      Przepraszam że się wtrące ale pierdoły, mam służbowego S8 i prywatnego s7 Edge.
      Żaden z nich mimo ogromnego syfu którego jestem fanem( mnogość aplikacji i gier ) nie przycina, nie dostaje tzw. Dropu FPS.
      S7 Edge swoje już przeżyła ale nadal działa świetnie.
      I nie porównuj recenzji mediów czy telefonu z wystawy sklepowej do normalnego zakupu.
      Gdybyś był oblatany w temacie, wiedział byś że telefony wystawowe mają inny soft, nie aktualizowany i często gęsto bez optymalizacji…
      Zobacz że w każdym media na s7 i s7edge masz androidy 6.0 i braku wiszącej aktualizacji a gdy zakupisz s7 w tym samym markecie, otrzymujesz urządzenie z 7.0 na pokładzie.
      Jakieś pytania ?
      Zanim zacznie się gadać głupoty i siać kupogedon, Warto najpierw przekopać temat.

     • teges

      Przecież na wystawach telefony mają normalny soft i pojawiają się informacje o aktualizacji. Sam 2 razy taką uruchomiłem i telefon się aktualizował do nowej wersji.
      S8 działa zauważalnie gorzej niż OP5 czy Mi6, ale zły telefon to nie jest.

     • gumis

      Każdy Samsung jakiego miałem w ręku przycinał. Począwszy od S2 i na S22 skończywszy bedzie nadal zacinał. Na Samsunga nie masz rady!

     • BadLittleGirl

      Mam teraz HTC U11 i S8, HTC minimalnie szybszy, ale potrafi czknąć, a Samsung nie przycina, działa płynnie. Również S7 Edge nie przycinało, działało bardzo szybko. Mam jeszcze pracowy A3 2017, nie jest demonem szybkości, ale nic tu nie tnie i nie laguje i ma bardzo dobrą baterię maluszek.

 • Jonny

  Nie wierzę w to co przeczytałem…

  • marcus1212

   No Samsung ostro sobie leci w #uj@