Kolejna próba przechytrzenia Samsunga i Bixby

1 minuta czytania
Komentarze

Samsung nieco popłynął z najnowszym asystentem głosowym. W tym momencie nie tylko Bixby zdaje się być bezużyteczne, co również fizyczny przycisk go wywołujący. Producent bowiem zablokował mapowanie klawisza i obecnie pełni on tylko funkcję estetyczną. Na szczęście deweloperzy się nie poddają i znów można coś na to zaradzić.

Początek historii był całkiem udany. Ci, którzy nie chcieli korzystać z funkcji przycisku Bixby mogli go swobodnie nadpisać według własnych potrzeb. Niestety producent niedługo potem zablokował tę funkcję. Użytkownikom udało się jednak obejść blokadę i znów cieszono się dodatkowym klawiszem funkcyjnym. Samsung jednak się szybko zreflektował i nałożył po raz kolejny ograniczenia. Ale to nie koniec przygody, bo znów można skorzystać z aplikacji, którym udaje się to pominąć.

Znajdują się one w Sklepie Play i są w pełni darmowe. Co więcej, deweloperzy poprzez częste aktualizacja dbają o ciągłość działania. Programy, które pozwalają na modyfikację akcji przycisku odpowiedzialnego za wywoływanie Bixby to: bxActions – Bixby Button Remapper oraz Custom Bixby Button (S8 / S8+). Jeśli jesteście zainteresowani własną wizją funkcjonalności klawisza, możecie śmiało sprawdzać powyższe aplikacje.

POBIERZ bxActions – Bixby Button Remapper

POBIERZ Custom Bixby Button (S8 / S8+)

źródło: Android Police

Motyw