Sony pracuje nad technologią rozpoznawania twarzy w 3D

Newsy

Sposobów na zablokowanie smartfona jest już kilka. Można to zrobić za pomocą PINu, wzoru czy też posłużyć się odciskiem palca. W niektórych urządzeniach producenci zaimplementowali również możliwość odblokowania telefonu za pomocą własnej twarzy. Sony chce udoskonalić tę technologię.

Japończycy chcą postawić na rozpoznawanie twarzy w 3D. Byłby to krok w kierunku udoskonalenia nie tylko technologii, ale również bezpieczeństwa, gdyż obecnie na rynku wykorzystuje się skanowanie 2D, które czasami bywa zawodne i wystarczy posłużyć się zdjęciem, by je oszukać.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Sony zaprezentowało tę technologię podczas targów w Szanghaju. Firma korzysta z technologii dostarczonej przez KeyLemon oraz specjalnego czujnika 3D pochodzenia SoftKinect. Co więcej, nowy system ochrony danych będzie wyposażony w dodatkową warstwę ochronną.

Na razie nie wiadomo, kiedy Sony zdecyduje się wprowadzić nowość do swoich urządzeń.

źródło: Xperiablog


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x