JDI prezentuje bezramkowy wyświetlacz, kiedy trafi do Xperii?

Newsy

JDI (Japan Display Inc.) to spółka założona przez Sony, Toshibę i Hitachi. Firma zajmuje się produkcją wyświetlaczy, z których bardzo chętnie korzysta Sony. Właśnie ogłoszono, że spółka rozpoczęła produkcję panelu, który ma wiele wspólnego z obecnymi trendami.

Co oferuje nowy wyświetlacz?

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Nowy panel o nazwie Full Active charakteryzuje się ramkami okrojonymi do minimum. Co to oznacza? Według producenta możliwe jest tworzenie telefonów o rozmiarach prawie takich samych, jak wymiary wyświetlacza. Dotyczy to również dolnego fragmentu, który ma być mniejszy niż w przypadku konkurencyjnych rozwiązań. JDI chwali się gęstszym upakowaniem okablowania (zapewne chodzi o ścieżki na taśmach) i zastosowaniem nowych technologii montażu modułów. Wyświetlacz ma charakteryzować się rozdzielczością 2160 x 1080 px, co oznacza proporcje 2:1. Przekątna to 6″, co przekłada się na wartość 403 pikseli na cal. Nie można również zapomnieć o zaokrąglonych rogach panelu. Według zapewnień możemy liczyć na głębszą czerń i możliwość obsługi mokrymi palcami.

Produkcja już trwa

Japan Display poinformował o rozpoczęciu produkcji. Zapewne nikt nie produkowałby wyświetlaczy, aby później zalegały w magazynie. Prawdopodobnie ktoś złożył już zamówienie, a najbardziej prawdopodobnym klientem jest… Sony! Oznacza to, że takich właśnie wyświetlaczy możemy spodziewać się we flagowych telefonach Xperia. Zagadką są trochę niskie parametry panelu, prawdopodobnie trafi on do średniej półki telefonów.

Źródło: JDI


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x