JDI prezentuje bezramkowy wyświetlacz, kiedy trafi do Xperii?

1 minuta czytania
Komentarze

JDI (Japan Display Inc.) to spółka założona przez Sony, Toshibę i Hitachi. Firma zajmuje się produkcją wyświetlaczy, z których bardzo chętnie korzysta Sony. Właśnie ogłoszono, że spółka rozpoczęła produkcję panelu, który ma wiele wspólnego z obecnymi trendami.

Co oferuje nowy wyświetlacz?

Nowy panel o nazwie Full Active charakteryzuje się ramkami okrojonymi do minimum. Co to oznacza? Według producenta możliwe jest tworzenie telefonów o rozmiarach prawie takich samych, jak wymiary wyświetlacza. Dotyczy to również dolnego fragmentu, który ma być mniejszy niż w przypadku konkurencyjnych rozwiązań. JDI chwali się gęstszym upakowaniem okablowania (zapewne chodzi o ścieżki na taśmach) i zastosowaniem nowych technologii montażu modułów. Wyświetlacz ma charakteryzować się rozdzielczością 2160 x 1080 px, co oznacza proporcje 2:1. Przekątna to 6″, co przekłada się na wartość 403 pikseli na cal. Nie można również zapomnieć o zaokrąglonych rogach panelu. Według zapewnień możemy liczyć na głębszą czerń i możliwość obsługi mokrymi palcami.

Produkcja już trwa

Japan Display poinformował o rozpoczęciu produkcji. Zapewne nikt nie produkowałby wyświetlaczy, aby później zalegały w magazynie. Prawdopodobnie ktoś złożył już zamówienie, a najbardziej prawdopodobnym klientem jest… Sony! Oznacza to, że takich właśnie wyświetlaczy możemy spodziewać się we flagowych telefonach Xperia. Zagadką są trochę niskie parametry panelu, prawdopodobnie trafi on do średniej półki telefonów.

Źródło: JDI

Motyw