HTC od kilku lat jest w trudnej sytuacji finansowej. Tajwański producent mimo starań nie może poradzić sobie z własnym kryzysem. Dotychczas sytuację lekko ratowała sprzedaż flagowców, jednak w tym roku jest lepiej niż przewidywano.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zainteresowanie przerosło oczekiwania

Podczas spotkania z akcjonariuszami HTC prezes działu smartfonów Chang Chia-lin stwierdził, że model U11 sprzedaje się lepiej, niż One M9 i HTC 10. Zainteresowanie przerosło oczekiwania, przez co w niektórych regionach (np. w USA) producent nie nadąża z dostawami.

Nowa strategia

HTC ma wprowadzać na rynek 3-4 dochodowe telefony rocznie. Raczej nie wrócą już czasy, kiedy to producent w ciągu roku prezentował kilkanaście flagowców. Są też plany powrotu na szczyt. Korporacja wiąże duże nadzieje z siecią 5G. Tajwańczycy już raz zabłysnęli, kiedy to jako pierwsi dostarczali telefony z modemami 4G. Teraz chcą to powtórzyć z użyciem powstającej technologii.

Czy to się uda?

Niestety, ale raczej nie. Dla współczesnych korporacji rynek smartfonów jest tylko jednym z wielu, nikt nie wiąże się tylko z nim. HTC aby zarobić musiałoby znaleźć się w czołówce, a to jest niemal niemożliwe. Sam z różnych powodów trzymam kciuki za tą firmę, jednak mimo wszystko nie wróżę jej przyszłości.

Źródło: HTC Source
Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.