Nougat wciąż rośnie w siłę, a Marshmallow już najpopularniejszy

1 minuta czytania
Komentarze

Google tradycyjnie dla siebie, jak co miesiąc, publikuje nowe zestawienia dla deweloperów, aby wiedzieli oni dla kogo tak naprawdę tworzą swoje gry i programy. Dla nas jest to również interesująca informacja, gdyż wiemy jak bardzo rozdrobniony jest rynek Androida. Fragmentacja to niewątpliwie problem, ale to zapewne doskonale wiecie, więc przejdźmy o konkretnych danych.

Czerwcowe wykresy i dane od Amerykanów pokazują przede wszystkim dwa fakty. Pierwszy to Nougat jest już dostępny na prawie 10% urządzeniach z Androidem. Jest to wzrost w stosunku do poprzedniego miesiąca o 2,4 punktów procentowych. Jednak to Marshmallow wysunął się na prowadzenie pokonując Lollipopa. Co ciekawe, nowszy system w ciągu 30 dni nie stał się sam w sobie popularniejszy. Po prostu odmiany Androida ponumerowane jako 5.0 i 5.1 straciły 1,3 punktów procentów ogólnego udziału. Szczegółowy wykres poniżej:

Spadek również odnotowały odmiany Gingebread, Jelly Bean i KitKat. Coraz bliżej premiera Androida O, który teoretycznie ma szansę poprawić problemy z fragmentacją tego ekosystemu, ale ile w tym prawdy to przekonamy się za przynajmniej kilka miesięcy.

źródło: Developer.android.com