Samsung Qi – ujawniony ciekawy dodatek do bezprzewodowego ładowania?

Mikołaj Kostrzewa Newsy 2013-02-11

W sieci pojawiają się informacje jakoby nadchodzący flagowiec Samsunga, a mianowicie Galaxy S IV miał wspierać bezprzewodowe ładowanie. Tym razem to nie blef. Mamy dla Was informacje na temat dodatkowego osprzętu do wybranych smartfonów Samsunga o wdzięcznej nazwie – Samsung Qi.

Na temat samego urządzenia wiemy niewiele, bo tylko to, że będzie wspierało bezprzewodowe ładowanie, co pozwoli cieszyć się fanom tego typu rozwiązań, jak i znamy numer seryjny samego doku do ładowania, a jest nim EAD-W10EWE.

Kolejną ciekawą rzeczą może być powiadomienie diodą LED, które będzie wskazywało czy urządzenie ładuje się, bądź czy proces jest już zakończony. Dla ciekawskich wspomnę, że migające zielone światełko oznacza proces ładowania baterii, zielone stałe naładowaną baterie, a czerwone wiadomość wskazującą na błąd urządzenia.

Wszystko wskazuje na to, że Samsung chce wydać kolejny ciekawy produkt warty uwagi i mamy nadzieję na to, iż dok zobaczymy w standardzie z Samsungiem Galaxy S IV. Kto wie?

źródło: androidcommunity.com • matiias89

  Ale pytanie czy to bedzie faktycznie ze bede sobie mogl chodzic z telefonem po pokoju i bedzie sie ladowal czy znowu musze go np polozyc na podstawce i dopiero wtedy moze sie ladowac?

  • Co ty w ogóle piszesz… Przecież to, że są to ładowarki bezprzewodowe, oznacza, że działają z wykorzystaniem indukcji elektromagnetycznej, a nie zupełnie bezprzewodowo, tj. ładują urządzenie np. falami radiowymi (lub czymś takim).
   Oczywiście, że na czas ładowania telefon będzie musaił spoczywać w podstawce.

 • bob_best

  Ciekawe czy zapewnią plecki dla SGS 3 czy oleją użytkowników tego telefonu i tylko SGS 4 się będzie liczyć? Ja się czuję zawiedziony brakiem ładowarki bezprzewodowej od Samsunga.

 • marcus1212

  Byle by działał z N4. Samsung niestety nie robi ładnych telefonów, jedynie znośne. Nadrabiają hardwarem.

 • dragonn

  I znowu wygląda jak mydło…. ech, następny fon na pewno nie Samsung, SII wyglądał świetnie, ale SIII to dla mnie tragedia.

  • TrojanPL

   Przecież to tylko podstawa-ładowarka bezprzewodowa, a nie SGSIV. I do tego moim zdaniem dużo bardziej praktyczna i ładniejsza od Nexusowej.

   • dragonn

    Ale po niej da się mnie więcej ocenić wygląda całego telefon, mówię o jego kształcie, dużo bardziej podoba mi się stylistyka np. Sony niż to co wymyśla Samsung ostatnio.x