Oto Samsung Galaxy S8 Active – najlepszy, bo z krawędziami?

Łukasz Pająk Newsy 2017-05-22

Samsung po uwolnieniu smartfonu i prezentacji Galaxy S8 jako serii jasno pokazał, że dzisiaj liczą się wyświetlacze zagięte na boczne krawędzie, które w rezultacie praktycznie nie istnieją. Oczywiście zależy nam na tym, aby urządzenie miało jak najmniej niewykorzystanej przestrzeni, ale wiele osób twierdzi, że wyginanie ekranu nie jest praktyczne.

W takim razie dla takich konsumentów Koreańczycy (razem z operatorem AT&T) szykuje Galaxy S8 Active, który już przeszedł wiele stosownych certyfikacji i ujawnił się taką grafiką:

Tym sposobem będzie to najprawdopodobniej jedyny reprezentant rodziny bez wygiętego wyświetlacza. Oczywiście ma to na celu zwiększenie odporności urządzenia na wszelkie upadki, ale seria Active wyróżniała się również fizycznymi przyciskami funkcyjnymi. Te w tradycyjnych odmianach Galaxy S8 powędrowały na wyświetlacz z czujnikiem nacisku w przypadku „Home”. Zapewne to samo rozwiązanie trafi do S8 Active.

Oczywiście specyfikacja zapewne nie będzie odbiegać znacząco od znanych nam już modeli. Zagadką jest wyświetlacz i pojemność akumulatora oraz być może dedykowane rozwiązania od Samsunga. Mimo wszystko pamiętajmy, że marne są szanse, aby seria Active zawitała do Polski.

źródło: Android Authority • tiomor

  Fakt, że Activy nie trafiają do polski to jest mój prywatny największy ból. Brałbym każdorazowo.

  • Łukasz Pająk

   Umowa z AT&T tak działa. Z drugiej strony, gdyby nie ona to Samsung zapewne w ogóle by nie pomyślał o produkcji takiego modelu.

   • Flynn

    Dlaczego by nie pomyślał?

    • Łukasz Pająk

     Nikt tego nie robi. Nie przypominam sobie, żeby Samsung kiedykolwiek zaproponował coś aż tak oryginalnego.

     • Flynn

      Były Xcover, Active, chyba nikt im tego nie proponował? Może się na kimś wzorowali? Miałem kiedyś Nokię 6250, potem Ericssona R310s, później Nokię 5140.

     • Łukasz Pająk

      Teraz dywagujemy oczywiście. W sumie nie pamietam, czy Xcover były przed Activami.

  • Flynn

   S5 Active jeszcze był, S6 i S7 tylko dla AT&T, dziwna polityka Samsunga, a szkoda. Bawiłem się S6 Active, był świetny. Nadzieja umiera ostatnia, może wyjdą na Europę, zawsze też można sprowadzić sobie z Kanady lub Stanów. Jeżeli to polecam szybko po premierze, później można dostać już tylko refurbished.

   • tiomor

    A wiesz jak jest z działaniem tych telefonów w Polsce? Jak patrzyłem na częstotliwości to były tam rozbieżności

    • Flynn

     Są rozbieżności, ale pokrywają się z naszymi częstotliwościami. Znajomy ma S5 Active z AT&T i działa mu nawet LTE. Miałem Note 5 N920A z AT&T i również wszystko działało. A jeśli nie to można coś tam odblokować, jak sprzedają na Europę, to podobno odblokowane.

 • marshyparshy

  Wygląda jak brzydzszy LG G6, a nie S8 :v

  • Łukasz Pająk

   Też się spotkałem z taką opinią 🙂 Wszystko właśnie przez płaski wyświetlacz.x