Kto jest liderem rynku tabletów? Pierwsza piątka zaskakuje

1 minuta czytania
Komentarze

Niedawno International Data Corporation uraczyło nas – jak co kwartał – interesującym raportem pokazującym obecnym udział na rynku mobilnym poszczególnych producentów. Jeśli go nie widzieliście to w skrócie rzecz biorąc Samsung i Apple dalej na czele, ale Chińczycy bardzo szybko się zbliżają. Ok, ale to dotyczy smartfonów, a co z tabletami? Okazuje się, że wciąż jest to rynek… umierający? Niestety lub stety, ale tak właśnie prezentują się dane IDC opisujące tę gałąź rynku.

Przed zobaczeniem poniższego artykułu, którą firmę postawilibyście na pierwszym miejscu? Lenovo? W końcu jest tego najwięcej. Samsunga? Ze smartfonami sobie radzą, więc czemu nie z tabletami? Apple? W tym momencie wygrywacie.

Z raportu jasno wynika, że kupujemy coraz mniej tabletów. Jak wspomniałem we wpisie o możliwym następcy Xoom, coraz rzadziej zmieniamy tego typu urządzenia. Służą one przede wszystkim do przeglądania Internetu i prostych prac, a w tym wypadku dużej mocy obliczeniowej i różnych fajerwerków technicznych nie potrzebujemy. Jednak skupmy się na zmianach. Z podium spadło Lenovo na rzecz Huawei, które jako jedyne zanotowało wzrost i to nie byle jaki.

IDC przewiduje, że ten stan rzeczy się nie zmieni. Wciąż sprzedaż tabletów będzie spadać. W zamian coraz większym zainteresowaniem cieszą się podobne urządzenia, ale z dedykowanymi klawiaturami.

źródło: GSMArena

Motyw