Samsung i Apple stoją w miejscu – Chińczycy sprzedają coraz więcej

2 minuty czytania
Komentarze

Statystyki mobilnego rynku od wielu kwartałów nie zmieniają się zbyt drastycznie. Samsung wciąż jest liderem, Apple zajmuje drugie miejsce, a Huawei coraz pewniej czuje się na końcu podium. Jednak ostatnie dane zaprezentowane przez IDC pokazują, że pierwsze dwa miejsca niedługo też będą zagrożone.

International Data Corporation przedstawiło raport za pierwszy kwartał bieżącego roku pokazujący liczbę sprzedanych urządzeń. Prezentuje się on następująco:

Samsung sprzedał tyle samo smartfonów, co w roku ubiegłym. Apple minimalnie więcej. Huawei jest już coraz bliżej Amerykanów, ale zwróćcie uwagę jaki rozwój zanotowały wszystkie chińskie firmy. Dalszy takie rozwój sprawi, że producent iPhone’ów może niedługo stracić swoją pozycję na mobilnym rynku. Oczywiście należy wziąć pod uwagę chociażby niejasności związane ze specyfikacją topowych modeli Huawei. Cała ta sytuacja może wpłynąć na dalszą sprzedaż firmy, ale nieznacznie, gdyż mało kto zwróci uwagę na loterię pamięciową. Jedynie tzw. poweruserzy odrzucą Chińczyków, a to naprawdę garstka na tle nieświadomych konsumentów. Mimo wszystko, gdyby Oppo, Vivo i OnePlus połączyli siły w swoich zeznaniach to Apple z pewnością czułoby się bardzo zagrożone. Skąd taki pomysł? Otóż wszystkie trzy marki należą do jednej firmy.

Jednak pamiętajmy, że dopiero teraz Samsung wydał Galaxy S8 i S8+, które świetnie się sprzedają, więc wyniki za drugi kwartał mogą pokazać, że Koreańczycy znowu nie pozostawią wątpliwości, kto jest liderem i nie ma zamiaru oddać pierwszego miejsca. Pamiętajmy również, że liczba sprzedanych urządzeń nie idzie w parze z zarobkami. Ostatnie raporty pokazują, że to Apple może się pochwalić największym zasileniem budżetu ze sprzedaży swoich urządzeń.

źródło: GSMArena

Motyw