Wytrzymałych smartfonów, odpornych na upadki, kurz i zachlapania, jest jak na lekarstwo. Co więcej, przedstawiciele tego typu urządzeń wydajnościowo plasują się dość słabo. Xcover 2 od Samsunga być może pozwoli  choć odrobinę zmienić ten stan rzeczy. Galaxy Xcover 2 stanowi rozwinięcie swojego poprzednika, pierwszego Xcover. Urządzenie wyposażone zostanie w 4-calowy ekran TFT LCD o rozdzielczości 800×480, dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1 GHz, 1 GB pamięci RAM oraz 4 GB pamięci wewnętrznej (z możliwością rozszerzenia za pomocą karty microSD), a także aparat z matrycą 5 MP. Na pokładzie znajdzie się bateria o pojemności 1700 mAh, co wydaje się być trochę małą ilością jak na „urządzenie do zadań ekstremalnych”. Wszystko oczywiście pod kontrolą Androida 4.1 Jelly Bean.
Najważniejszą zaletą nowego modelu Samsunga jest jego odporność na kurz i piach, gwarantowane certyfikatem IP67. Urządzenie ma być również wodoszczelne na głębokości 1 metra przez pół godziny. Co ważne, wśród fizycznych przycisków znalazło się miejsce na spust migawki. Całość zostanie zamknięta w wytrzymałej obudowie, którą będzie można zdjąć. Smartfon prawdopodobnie zostanie pokazany na targach MWC. Jak uważacie, czy Samsung idzie w dobrym kierunku? Z pewnością tego typu urządzeń brakuje na rynku – dajcie znać, jaki smartfon chcielibyście zobaczyć w takiej „pancernej” wersji? źródła: gadgets.ndtv.com, phandroid.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Podlaszewski

Moje zainteresowania skupiają się głównie wokół gier wideo, komputerów i ogólnie nowych technologii. Interesuję się również fotografią. Moją pasją i ulubionym sportem jest snowboarding.