Czerwiec: 100 tys. aplikacji w Android Market

Newsy

Do takiej właśnie liczby aplikacji wzrośnie baza programów na platformę Android. Ostatnimi czasy jednym z istotnych wyznaczników rozwoju rynku mobilnego systemu operacyjnego Android była liczba sprzedanych urządzeń, wypuszczonych na rynek modeli i modyfikacji. Obecnie równie ważnym czynnikiem jest liczba aplikacji umieszczonych w ogromnym repozytorium wspomnianego systemu operacyjnego.

W ciągu zaledwie ostatnich kilku tygodni liczba aplikacji wzrosła do 65 tysięcy. Koniec czerwca przyniósł jeszcze bardziej dramatyczny wzrost co widoczne jest na wykresie poniżej.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Wykres liczby aplikacji pod koniec czerwca

Zgodnie z raportem AndroidLib liczba zarówno płatnych jak i darmowych aplikacji urosła do 92 tysięcy. W ciągu poprzednich kilku miesięcy średnio do Android Market trafiało 14 tysięcy aplikacji miesięcznie. Niewiele już pozostało do przekroczenia liczby 100 tysięcy aplikacji we wspomnianym repozytorium.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x