asystent google

Asystent Google już nie tylko dla Pixeli! Kto może z niego korzystać?

1 minuta czytania
Komentarze

LG po raz kolejny pokazało, że lubi współpracować z Google z wzajemnością. Model V20 był pierwszym nowym urządzeniem na rynku z Androidem 7.0 Nougat na pokładzie, a teraz dopiero, co zaprezentowany G6 zdejmuje blokady asystenta Amerykanów i ten już nie jest tylko dla Pixeli. Mimo wszystko wciąż nie jest on dostępny dla wszystkich.

Zacznijmy od teoretycznie najmniejszych ograniczeń. Przede wszystkim Asystent Google jest dostępny od dzisiaj na wszystkich urządzeniach z Androidem Marshmallow lub nowszym. Zastąpi on znane nam Google Now i po wypowiedzeniu komendy „Ok, Google” lub przytrzymaniu klawisza „Home” uruchomi się właśnie stosunkowo nowa propozycja Amerykanów. Jednak siłą rzeczy największym ograniczeniem jest język. Gigant z Mountain View oficjalnie ogłosił, że pewni dostępu mogą być obywatele Wielkiej Brytanii, Australii, Stanów Zjednoczonych i Kanady, co oczywiście ma związek z językiem angielskim. Jednak również Niemcy otrzymali wsparcie ze swoim językiem. Google zapewnia, że niedługo kolejne kraje otrzymają dostęp do nowego asystenta.

Asystent Google? Jeszcze poczekamy…


Jednak my powinniśmy uzbroić się w cierpliwość. Najpierw zapewne to takie języki jak hiszpański, chiński, indyjski, francuski i inne zostaną uwzględnione ze względu na swoją popularność. Polacy w końcu nie są tak ważnym rynkiem.

źródło: Android Police