Pierwsze wzmianki o Huawei P10 Lite już w Sieci – czeka nas kolejny hit?

1 minuta czytania
Komentarze
huawei p9 lite oficjalnie grafika

Huawei stosunkowo niedawno bardzo namieszało w swoim portfolio za sprawą przedstawienia jednego modelu. Dotychczasowo wszystko wyglądało schludnie i sensownie, ale pojawił się P8 Lite (2017), co wywołało niemałą burzę, gdyż sporo osób odebrało ten model jako chęć wyciągnięcia jak najwięcej na samej marce.

Mimo wszystko ten temat zostawmy na razie. Teraz wiele mówi się o nadchodzącej flagowej propozycji w postaci P10, ale nie trudno się domyślić, że również pojawi się jego słabsza i zarazem bardziej atrakcyjna cenowo wersja z dopiskiem Lite. O niej dotychczasowo tak naprawdę nic nie mówiono, aż do teraz. Otóż w GeekBench pojawił się tajemniczy model od Huawei ukrywający się pod nazwą kodową WAS-LX1A.

gsmarena_001

Wyniki tak naprawdę nie powinny nas interesować, ale specyfikacja już tak. Otóż główną jednostką obliczeniową tego urządzenia jest układ Kirin 655 współgrający z 4 GB RAM oraz obsługiwany przez Androida 7.0 Nougat. Te dane mogą wskazywać właśnie na następcę P9 Lite widocznego na początku newsa, co też zostało przez wielu Internautów uznane za pewnik.

Oczywiście zarówno P10 jak i P10 Lite powinniśmy ujrzeć stosunkowo niedługo i pierwsza nadarzająca się do tego okazja to nadchodzące targi Mobile World Congress w Barcelonie, które rozpoczną się pod koniec bieżącego miesiąca.

źródło: GSMArena

Motyw