[Film] Marshmallow kontra Nougat – o ile nowy system jest szybszy w przypadku Samsunga Galaxy S7?

1 minuta czytania
Komentarze
android nougat marshmallow porownanie

Samsung Galaxy S7 ewidentnie jest jednym z najszybszych urządzeń na rynku i ciężko uznać go za „żółwia”. Koreańczycy nie powinni już być karani za spowalniającego TouchWiza, ale mimo wszystko zawsze może być lepiej, co też udowadniają kolejne aktualizacje.

Od niedawna użytkownicy flagowego smartfonu od Samsunga mogą korzystać z oficjalnego wydania Androida 7.0 Nougat. O ile nowości z zakresu samej funkcjonalności zapewne doskonale już poznaliście to teraz przyszedł czas na porównanie szybkości obu wydań „Robocika” zaproponowanych przez Koreańczyków:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=t4PYCNlF9lQ[/youtube]

Nougat jest wyraźnie szybszy i zwycięstwo na drugim okrążeniu może zawdzięczać lepszym zarządzaniem pamięcią operacyjną, ale niestety nie wiemy czy autor porównania identycznie ustawił urządzenia. W Sieci niedawno było głośno z powodu domyślnych ustawień wyświetlanej rozdzielczości po instalacji Nougata. Otóż Samsung postanowił postawić na FullHD zamiast QuadHD, ale oczywiście to można zmienić w ustawieniach. Mimo wszystko nie wiemy czy oba smartfony renderowały grafikę w takim samym stopniu, co też mogło mieć wpływ na wynik.

Jednak Samsung, podobnie jak Sony, również wstrzymało aktualizację do Nougata, ale na szczęście nie globalnie i Was nie powinien ten fakt martwić – chyba, że korzystacie z egzemplarza bazującego na Snapdragonie.