Według tego patentu Samsung Galaxy X z 5-calowym ekranem stanie się tabletem

mm Adam Lulek Newsy 2017-01-16

Samsung Galaxy X
O Project Valley mówi się już od ponad dwóch lat. Przypomnę, że chodziło o patenty Samsunga dotyczące urządzenia, które posiadać będzie składany ekran. Na temat tego produktu w ostatnim miesiącu jest coraz głośniej. Kilkukrotnie pojawiały się plotki, że smartfon prawdopodobnie ujrzy światło dzienne w 2016 roku. Tak się jednak nie stało, a o telefonie nie wiemy właściwie nic, poza tym że jego wyświetlacz będzie można składać. Ponadto według ostatnich informacji urządzenie to pojawi się dopiero pod koniec tego roku lub na początku przyszłego.

Samsung Galaxy X patent

Na najnowszym patencie Samsunga widać jak może wyglądać Galaxy X. Szkic przedstawia prosty mechanizm, który spowoduje, że smartfon z 5-calowym ekranem może zmienić się w tablet o przekątnej 7-cali. Na rysunku można również zauważyć charakterystyczny dla Koreańczyków przycisk home na dole urządzenia oraz aparat w jego górnej części.

Po złożeniu urządzenia głośnik, przycisk home i przedni aparat znajdują się na frontowej części, a druga kamera na jego tyle.

źródło: phonearena • lars

  Ja najbardziej jestem ciekaw jak rozwiążą problem zmiany długości wyświetlacza podczas rozkładania urządzenia – jeśli byłby na sztywno osadzony w obu częściach urządzenia to na zawiasie w pozycji rozłożonej długość wyświetlacza wynosi 0, a po złożeniu rozciąga się do długości równej połowie obwodu zawiasu…. ciekawe

 • Chris

  Nie chce wyjsc na hejtera, ale ciekawi mnie ile ten ekran i zawias wytrzyma otwarć/zamknięć i czy z czasem pojawia sie jakies slady od wyginania jak w przypadku LG Flex (1 i 2).

  • stark2991

   O jakie ślady chodzi w przypadku LG?

 • mickey93

  Co za bezsens, przy 7 calach to najbardziej pokraczny tablet jaki można było wymyśleć,

  • stark2991

   Jedyny tablet 7″ który mieści się w kieszeni bez problemu. O to w tym chodzi

   • mickey93

    Ja nie kwestionuje pomysłu który jest kapitalny, Ja kwestionuje to w jaki sposób to chce się wykonać.
    Odważył byś się to z rysunku rozłożyć gdziekolwiek w miejscu publicznym?

    • stark2991

     To jest tylko jakiś rysuneczek patentowy – prawdziwe urządzenie może wyglądać dużo lepiej. I jak wejdzie na rynek to ludzie oszaleją tak jak na widok Samsungów edgex