LineageOS – następca CyanogenMod – nabiera kolorów

mm Kamil Lewicki Android 2017-01-02

lineage-os

O LineageOS mieliśmy już okazję słyszeć kilka tygodni temu, kiedy żegnaliśmy bardzo popularną modyfikację Androida, czyli CyanogenMod. Projekt ten jest dość świeży i dopiero w przyszłości poznamy jego największe zalety i nowości, jakie zamierza on wprowadzić. O jakość jednak nie musimy się martwić, gdyż LineageOS ma czerpać pełnymi garściami z rozwiązań CM.

Na oficjalnej stronie projektu pojawiło się logo LineageOS, które możecie zobaczyć na graficy tytułowej newsa. Są to trzy połączone ze sobą okręgi, która mogą sugerować przeszłość oraz przyszłość Androida w zmodyfikowanej wersji bądź oznaczać czerpanie inspiracji z różnych źródeł. Interpretacji może być nieskończenie wiele i jeśli tylko przychodzi Wam coś do głowy, śmiało dajcie znać!

Niestety na oficjalne wydania LineageOS przyjdzie nam trochę poczekać. Myślę jednak, że kiedy już pojawi się Android w tej odsłonie będzie czego zazdrościć pierwszym szczęśliwcom.

źródło: Android Police • Jonny

  W praktyce zmieni się:
  Logo
  bootanimacja
  Tapety
  Zestaw dźwięków…

  • Adrian Celej

   …i wsparcie. Nie oszukujmy się, takie Xperie M z miejsca mogą się pożegnać z aktualizacjami.

   • edi194

    Jeżeli urządzenie posiadało deva który dopuścił CM do oficjalnych nightly to prawdopodobnie otrzyma też oficjalnie LOS. Czas pokaże ile urządzeń z wcześniej wspieranych się utrzyma.

  • Radziu Oi

   Gdzieś czytałem, że ma nie być wbudowanego roota tylko jako dodatek czy coś. Wiele rzeczy może się zmienić bo wcześniej to Cyanogen Inc zatwierdzał poprawki a teraz jakby nie patrzeć mają wolną rękę.

 • Michał Głowacki

  A ja tu widzę dziób lecącego samolotu…

 • Radziu Oi

  Panie redaktorze troszkę się pan spóźnił logo było na stronie od paru dni.
  Och kopiuj wklej. Nawet post z Android Police jest z 31 grudnia pozdrawiam i podziwiam refleks.

  • stark2991

   No bo faktycznie jest o czym pisać. Z tego newsa dowiedziałem się jakie jest logo Lineage OS. Wow!!! Szok i niedowierzanie!

   • Radziu Oi

    Nie chodzi mi o to czy jest o czym pisać tylko o to że spóźniony „news”, który zresztą przed poprawką wprowadzał w błąd bo było napisane że „właśnie dzisiaj pojawiło się logo”. Z drugiej strony faktycznie na polskich portalach piszą tylko że Cyanogen zmienił nazwę co jest nie prawdą. Cyanogen istnieje dalej i porzucił cały projekt wraz z wyłączeniem serwerów a Lineage tworzą deweloperzy skupieni wokół cm skopiowali kod cm (open source) aby tworzyć dalej jeden z najlepszych custom romów ale już bez Cyanogen Inc, które mimo wszystko miało wpływ na to co jest dodawane lub usuwane z otwartej wersji CyanogenMod.