Zdjęcie tajemniczego modelu Sony pokazuje, że Japończycy zmierzają w dobrą stronę

Łukasz Pająk Newsy 2016-12-28

Sony_Xperia_XA-7185

Sony może pochwalić się świetnymi wynikami sprzedaży Playstation, ale z pewnością tak dobrze sytuacja nie wygląda w przypadku smartfonów. Mimo wszystko radykalne zmiany wprowadzone niecały rok temu opłaciły się, gdyż oddział mobilny Japończyków powoli staje się na nowo rentowny.

Wszystko za sprawą ograniczenia liczby modeli w portfolio oraz ich dostępności w poszczególnych państwach. Jednak w taktyce Sony jedno się nie zmieniło, czyli nowe smartfony z górnej półki prezentowane co pół roku. Czy na targach CES/MWC poznamy kolejny topowy model? Zapewne tak i może to być właśnie następujące urządzenie:

sony-xperia-xz-xa-2017-ces-mwc

Brak bocznych ramek robi wrażenie, chociaż zapewne wielu z Was zacznie narzekać na niewykorzystane miejsce pod wyświetlaczem i poniekąd słusznie, ale tak naprawdę co to za smartfon? W Sieci wiele mówi się, że to nowa Xperia XZ, ale przyznam szczerze, że prędzej widziałbym tu Xperię XA po liftingu. To ta seria wyróżnia się cienkimi ramkami i bardzo możliwe, że niedługo ujrzymy oficjalnie powyższy model. Nie zapominajmy również, że z boku ramki się pojawią, gdyż patrzymy jedynie na frontowy panel, a nie całe urządzenie.

Pierwsza okazja do prezentacji nowych smartfonów to styczniowe targi CES, ale to lutowe MWC w Barcelonie są bardziej prawdopodobne jeśli chodzi o premiery od Sony.

źródło: Phone Arena • To w zasadzie nic nowego. Wygląda jak XA a ta choć miała wielki plus przez brak bocznych ramek to designem nie pozwalała przez duże ramki u góry i na dole. Chyba lepszy byłby kompromis i małe ramki wszędzie niż brak po bokach ale szpecace całość wielkie przestrzenie nad i pod ekranem. Gdyby jeszcze na dole były przyciski, zamiast ekranowych nie byłaby to przestrzeń bez sensu.

 • stark2991

  Wcale to nie wygląda tak dobrze, takie dysproporcje. I też uważam że to nowa XA

 • Sebosz

  Brak bocznych kosztem dolnej i górnej mających po 1 cm. Jak dla mnie design xperii stoi w miejscu od Z-ki.

  • Łukasz Pająk

   Jak dla mnie Xperia Z5 była zdecydowanie lepsza od tego, co jest teraz.

   • Bart

    Z5 jest prawie identyczne do Z3+

    • Łukasz Pająk

     Prawie robi wielką różnicę :).

     • Tobiasz Wujek

      Matowe szkło robiło niezłą robotę w Z5 jeżeli chodzi o design, chyba najładniejszy obok Z3 model. Jeżeli chodzi o serię Z, to trzeba wyróżnić jeszcze niedostępną na naszym rynku ZL – miałem ten model z niemieckiego rynku i był mega poręczny ze względu na małe ramki.x