lollipop

 

Największą wadą popularności Androida i faktu, że to otwarty i szeroko dostępny system operacyjny jest fragmentacja. Każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, a Google poniekąd dokłada kolejną cegiełkę wydając dzisiaj nową wersję Nougata. Jednak jak w rzeczywistości wygląda rozdrobnienie Androida?

 

Z racji, że już rok minął od premiery Marshmallow można by oczekiwać, że to właśnie to wydanie będzie najpopularniejsze. Tak jednak nie jest i ten system zajmuje drugą lokatę, ale wyprzedzając KitKata. Na fotelu lidera znajdziemy Lollipopa. Cały wykres prezentuje się następująco:

 

dystrybucja-grudzien-android-fragmentacja

 

Czemu Nougat osiągnął tak kiepski wynik? W końcu już od kilku miesięcy jest dostępny na wielu Nexusach, producenci urządzeń mobilnych oferują na swoich najpopularniejszych modelach wydania testowe tego systemu i nieoficjalni deweloperzy również nie próżnują. Jednak to za mało, a teraz dochodzi do tego Android 7.1.1 Nougat, który dzisiaj niejako świętuje swoją premierę w ostatecznym wydaniu.

 

Czy za miesiąc sytuacja będzie wyglądać inaczej? Z pewnością najnowszy system powinien już być uwzględniany na wykresach, ale czy wyraźnie zwiększona aktywność poszczególnych producentów w aktualizowaniu swoich modeli również będzie miała znaczenie? Poczekamy, zobaczymy.

 

 

źródło: Android Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.