W Internecie pojawił się filmik przedstawiający działanie multitouch’a w HTC Evo 4G. Do testów wykorzystano program o nazwie „Multitouch visible test”, który w dość wyraźny sposób pokazuje, z jakimi problemami boryka się Nexus One, gdy nałożą się na siebie osie poszczególnych punktów styku. 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

 

{youtube}ieuB0VvkmwA{/youtube}

 

Za problem, jaki występuje w przypadku Nexus One (oraz innych starszych telefonów HTC, jak HTC HD2, HTC Desire) odpowiada procesor ClearPad2000 firmy Synaptics, który odpowiedzialny jest za zarządzanie multitouch’em. W przypadku HTC Evo 4G oraz HTC Incredible został zastosowany nowy układ o nazwie maXTouch firmy Atmel, który nie tylko nie ma problemów z przecinającymi się osiami, ale także jest znacznie sprawniejszy i bardziej energooszczędny od konkurencji.

Także Samsung Galaxy S będzie wyposażony w układ firmy Atmel.

Źródło: androidcentral.com
Patryk Cwojdziński