Masz Sony Xperia? Sprawdź kiedy i czy w ogóle dostaniesz aktualizację do Nougata

1 minuta czytania
Komentarze
androidpit-android-nougat-9734-w782

Producenci powoli zaczynają odkrywać karty, jeśli chodzi o aktualizację do najnowszej wersji Androida, czyli Nougata. Tym razem niejako robi to Sony, więc jeśli posiadacie urządzenia z rodziny Xperia – czy to smartfony, czy tablety – sprawdźcie kiedy doczekacie się upragnionego update’u. Bowiem możecie się załapać na niego jeszcze w tym roku.

Przeciek przedstawia nam slajd ze słowackiego oddziału Sony, na którym widzimy strategię aktualizacji. Jako pierwsze aktualizację do Nougata otrzymają smartfony Xperia X Performance oraz XZ – ma ona nastąpić już w przyszłym miesiącu. Druga tura odbędzie się w listopadzie, a na liście urządzeń do Androida N znajdują się Xperia X oraz X Compact. Grudzień natomiast przeznaczony jest smartfonom z serii Xperia Z5, Z3+ oraz tabletowi Z4. Czwarty cykl aktualizacji dla Xperii XA oraz Ultra rozpocznie się na początku 2017 roku.

sony-850x572

Pamiętajmy jednak, że Sony oficjalnie nie potwierdziło tych doniesień. Terminy aktualizacji do Androida Nougat mogą zatem ulec zmianie. Być może lista urządzeń w najbliższym czasie ulegnie rozszerzeniu i wsparcie otrzymają również smartfony nieco starsze jak na przykład Xperia Z3.

źródło: Phone Arena

Motyw