Świetny aparat przedni? Proszę bardzo – Samsung Galaxy A7 przyłapany w GFXBench

Paweł Bilski Newsy 2016-09-09

galaxy-a02

Nie wątpię, że wśród naszych czytelników jest sporo fanów zdjęć typu selfie. Niestety, przednie kamerki w dzisiejszych smartfonach w 3/4 przypadków nie zadowalają użytkowników. Jasne, są na rynku urządzenia nastawione pod tego typu „fotki”, ale nie jest ich zbyt wiele. Wygląda na to, że wkrótce może się to zmienić – Samsung szykuje model Galaxy A7 (2017), który postara się zawojować świat dzięki przedniej kamerce.
 

Fakt, słowo świetny jest chyba trochę na wyrost, bowiem znamy tylko ilość megapikseli we wspomnianej przedniej kamerce – ma ich być 16. Niemniej jednak patrząc na pozostałe podzespoły zauważyć można, że to właśnie na ten aspekt specyfikacji stawiać będzie nowy smartfon Samsunga – z tyłu znaleźć ma się taki sam aparat 16 MP. Co dalej? Samsung Galaxy A7 (2017) zaoferuje:

galaxy-a7
 

Oczywiście zaniżone wartości są winą benchmarka GFXBench. Niestety na chwilę obecną nie ma żadnych informacji dotyczących cen oraz daty premiery.

Źródło: gsmarena • stark2991

  16Mpix oznacza małe piksele, a więc ciemne i zaszumione zdjęcia w słabym świetle.

  • Patryk Kuba

   Dokładnie. Autor artykułu chyba jest jednym z „zadżumionych” ludzi uważających, że im więcej mpx tym lepszy aparat 🙂

 • Sq72

  Coś czuję, że rdzenie cortex a53 jeszcze długo będą na rynku smartfonów.

  • Pabliell

   Być może w przyszłym roku zostaną zastąpione przez A73, czas pokaże.

   • Paweł Bilski

    Myślę, że w średniakach jeszcze długo będą królowały.

   • Sq72

    Chciałbym, jednak obawiam się, że tak nie będzie.

  • DanSlenders

   Niestety, są zbyt ekonomiczne, by zniknąć na dobre.

  • ElektronicznyFan

   Dobrze że zastępują A7,bo są nowsze ,64 bitowe i trochę wydajniejsze. A do tego parowane z lepszymi gpu. A i jeszcze wykonane w 14nm i kręcone do 2.0 ghz są nawet dość wydajne/mocne.

   • Sq72

    Cortex a53 kręcone do 2.0 ghz tracą atut oszczędnych cpu. Jeśli chodzi o gpu to qualcomm pokazał, że nowszy układu nie zawsze ma mocniejszą grafikę. Adreno 306 w snapdragonie 410 jest minimalne słabsze od adreno 305 w snapdragonie 400. 64 bitowe procesory są dobre, ale android oraz inne aplikacje wciąż nie potrafią ich wykorzystać w należyty sposób. W średniej półce powinny być wykorzystywane rdzenie cortex a72/73. A53 w 2016 roku powinno być tylko w najniższej półce smartfonów.x