iphone-7-001

 

Apple co jakiś czas pokazuje nam swoje nowe produkty. Urządzenia z serii iPhone cieszą się naprawdę dobrymi wynikami sprzedaży. Tegoroczne najnowsze smartfony Apple’a – iPhone 7 wprowadzają najnowsze innowacje (czasami inspirowane konkurencyjnymi produktami). W tym roku postawiono m.in. na wodoszczelność i zaawansowany aparat. Mnie jednak kolejna premiera znowu nie przekonała tak jak zresztą wszystkie poprzednie. iOS nadal jest dla mnie systemem ograniczającym w wielu kwestiach.

 

W iPhone’ach nadal brakuje kilku ważnych dla mnie rzeczy:

  1. Jak wiadomo, nie da się korzystać z przeglądarki plików, nie jest możliwe przenoszenie z komputera dowolnych plików na urządzenie i odwrotnie. Dobrym wyjściem jest korzystanie z chmury, ale co jeśli akurat nie mamy dostępu do internetu?
  2. Z kolei po przeniesieniu muzyki na telefon, nie da się jej potem skopiować z powrotem na PC. Mała rzecz, ale jak dla mnie bardzo niewygodna.
  3. Bluetooth niby jest, ale nie ma możliwości wysyłania plików na przykład do jakiegoś posiadacza telefonu z Androidem.
  4. Smartfony te nie pozwalają na prawie żadną personalizację (no może poza możliwością zmiany tapet).
  5. Nie da się wysyłać innym wielu rodzajów plików nawet poprzez sieć komórkową/Wi-Fi. Można wysyłać jedynie zdjęcia. Oczywiście można użyć zamiast tego konkretnej chmury dla danego pliku.

 

Czy Apple kiedyś wyda aktualizację systemu iOS znoszącą wymienione większe, czy mniejsze ograniczenia psujące obecnie (przynajmniej wg mnie) wygodę? Szczerze wątpię, ponieważ część z nich wynika z systemu zabezpieczeń urządzeń z jabłkiem na obudowie. Jednak pomarzyć zawsze można. Może gdyby powyższe rzeczy zostały zmienione, to skusiłbym się na iPhone’a. Indywidualną kwestią jest design iOS’a, który mnie nie do końca przekonuje. Nieco bardziej podoba mi się material design Google’a. A Wy który system wolicie?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl