Galaxy A5 dostaje Marshmallow! Samsung aktualizuje niemalże dwuletniego „średniaka”

1 minuta czytania
Komentarze
galaxy-a5-colors-970x0

Jeśli jeszcze nie dostaliście Androida Marshmallow, a Wasze urządzenie nie jest brandowane to zapewne nie macie dużych nadziei, że jeszcze oficjalnie ujrzycie wersję Androida przedstawioną w zeszłym roku. Jednak w tym momencie Samsung zaskakuje i aktualizuje smartfona z 2014 roku.

Tak właściwie to nie byle jakiego smartfona, gdyż Galaxy A5, a więc jeden z pierwszych modeli tej serii, która dzisiaj tak się rozrosła, że nie dziwnie, iż przynosi zyski. Ten telefon już w momencie premiery nie należał do czołówki. Nie mierzył się z topowymi modelami. Jest to po prostu średniak, ale zapakowany w metalową obudowę i to jest właśnie największą zaletą Galaxy A5. Jak się okazuje, Samsung nie zapomina o nim i wydaje na niego Androida 6.0.1 Marshmallow. Dokładniej rzecz biorąc aktualizacja pojawiła się dla egzemplarzy oznaczonych jako SM-A500FU, a więc skierowanych głównie na Stary Kontynent. Co prawda za kilka dni ujrzymy Androida 7.0 Nougat, ale pamiętajmy, że Galaxy A5 jest średniakiem, który świat poznał z KitKatem na pokładzie.

Tak naprawdę to zaskoczenie, gdyż Koreańczycy nie musieli aktualizować tego smartfonu. Półtora roku od premiery minęło, podzespoły dzisiaj nie zachwycają, więc Marshmallow to miły ukłon Samsunga w stronę użytkowników Galaxy A5.

źródło: SamMobile