Lewitujący smartfon? Teraz to możliwe dzięki OvRcharge!

Eliasz Szykowny Newsy 2016-07-29

Lewitujący smartfon? Teraz to możliwe dzięki OvRcharge!

W internecie, na portalach crowdfundingowych co rusz pojawiają się pomysłowe i godne uwagi, a także dziwne i głupie inicjatywy. Niemniej na takich stronach każdy może znaleźć coś dla siebie, a także wesprzeć daną zbiórkę pieniędzy mniejszymi czy większymi kwotami. Kreatywne grupy, które pracują nad projektami, oferują także nagrody dla najhojniejszych darczyńców.

 

Tym razem coś dla fanów mobilnych technologii, a zwłaszcza smartfonów i tabletów. Zwykle bezprzewodowe ładowarki są bardzo nudne. Ten gadżet o nazwie OvRcharge może jednak sprawić, że zmienisz zdanie na temat takiego zasilania baterii. Oto ładowarka bezprzewodowa, która sprawi, że Twoje urządzenie będzie lewitowało w efekciarski sposób, obracając się w kółko. Niecodzienną ładowarkę można umieścić na biurku w domu czy w pracy i zaskoczyć przyjaciół, czy rodzinę. W mojej opinii wygląda to bardzo ładnie i jeśli pomysłodawcom udałoby się wprowadzić ten gadżet w większych ilościach na rynek, moglibyśmy uzyskać całkiem ciekawą rzecz zabijającą nudę korzystania z naszych mobilnych urządzeń przy biurkach. Całość wygląda naprawdę niesamowicie.

OvRcharge

 

Wewnątrz gadżetu znajduje się magnes, który odpowiada za lewitowanie. Dodatkowo na smartfon, który ma zacząć lewitować, należy nałożyć specjalny case. Po uzyskaniu pełnej baterii urządzenie przestanie się ładować, jednak nadal będzie się obracało nad gadżetem. Akcesorium można używać do ładowania urządzenia i sprawienia, że będzie lewitowało albo do samego lewitowania. Co ciekawe, w powietrzu unoszą się również większe tablety. Dostępnych jest kilka wersji wyglądu tego nietypowego urządzenia.

Pomysłodawcy zebrali już 19 112 dolarów, a cel wynosi 40 000. Do końca akcji zbierania funduszy zostało 19 dni. Jeśli chciałbyś/chciałabyś wspomóc ten projekt, to zapraszam TUTAJ.

źródło: Kickstarter • LCD

  co to jest „specjalny case”?

 • Ależ by mnie wkurzał taki gadżet.

 • Jumperone

  o tak, właśnie tego potrzebowałem.

 • Sq72

  Przez pierwsze minuty na pewno robi wrażenie. Jednak człowiek i tak się przyzwyczai do tego i nie będzie zwracał na to uwagi.

 • stark2991

  Dwa pytania.
  Co powoduje lewitację telefonu? Jak wiemy magnetyzm nie działa na plastik, szkło i aluminium 🙂
  Czy tak silne pole magnetyczne nie będzie szkodliwe dla telefonu?

  • Jack Neptune

   1. „Dodatkowo na smartfon, który ma zacząć lewitować, należy nałożyć specjalny case.” Zwykły magnetyzm 🙂

   • stark2991

    Obejrzałem filmik, widać że ten case ma centralnie takie spore zgrubienie – pewnie tam jest coś metalowego bo raczej case metalowy być nie może

  • skowtom

   Te silne pole magnetyczne może trwale namagnesować jakieś stalowe (żelazne) cześci a to może spowodować, że czujnik pola magnetycznego będzie pokazywał głupoty (programy typu „kompas” nie będą prawidłowo działały).

   Po drugie: jeśli to będzie lewitować i będzie mocno oddalone od źródła pola elektromagnetycznego to albo będzie się bardzo długo ładowało albo będzie dużej mocy. Na pewno nie będzie „eco”.

   Po trzecie: smartfony na ogół już są opakowane jakimiś „case’ami” więc raczej nikomu nie będzie się chciało za każdym razem „wydłubywać” telefon z jednego opakowania aby zaraz włożyć do innego.

   • NanoXen

    właśnie pierwsze co mi przyszło do głowy to ta odległość od podstawy.. ładowarki indukcyjne mają zasięg paru milimetrów, a tu wygląda jakby w centymetrach była mierzona odległość…
    jeszcze bym zrozumiał jakby telefon zaczynał się unosić jak już sie naładuje… 😀