Sony kończy z programem Xperia Beta, przynajmniej na razie

1 minuta czytania
Komentarze
Sony Xperia Z2 Z3 beta program

Zapewne wielu z Was sięgnęło kiedyś po nieoficjalne wersje oprogramowania na swojego smartfona. Na pewno niektórzy z Was byli nieraz podirytowani słabą stabilnością takich rozwiązań, ale cóż… są tacy, którzy po prostu chcą mieć jak najszybszy dostęp do nowości albo chcą mieć wpływ na nowe wersje oprogramowania poprzez feedback. Niektórzy korzystają z nowych wersji w celach deweloperskich, żeby dobrze zoptymalizować daną aplikację czy grę pod nowy system.

Teraz zła wiadomość dla fanów niestabilnych wydań oprogramowania od Sony. Firma właśnie potwierdziła, że zamyka swój program o nazwie Xperia Beta. Został on uruchomiony na początku tego roku w celu umożliwienia użytkownikom testowania wczesnych wersji Androida Marshmallow. Dowiedzieliśmy się, że nie będzie już więcej aktualizacji tych niestabilnych wydań. Najnowsza wersja to 23.5.A.1.238 i nie będzie już kolejnych. To ostatnia beta testowej „pianki” od Sony.

Japońska firma podała ponadto, że wszystkie Xperie Z2 i Z3 dostaną nowe wersje stabilnego oprogramowania, które zastąpi wersje beta. Wszystko odbędzie się automatycznie w nadchodzących tygodniach, dla wygody użytkowników.

Ten ruch nie powinien nikogo dziwić, bo Sony zapowiedziało w kwietniu, że Xperia Beta potrwa do „co najmniej połowy” 2016 roku. Nie ma jeszcze informacji, czy program zostanie „wskrzeszony” dla finalnej wersji Androida 7.0 Nougat. Ale logicznie rzecz biorąc, powinno tak być. Niemniej obecnie wygląda na to, że żadne nowe „bety” od Sony się na razie nie pojawią.

źródło: Xperia Blog