ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sony szykuje nowego flagowca… ale czy ktoś w ogóle na niego czeka?

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy
Sony Concept

 
Sony to firma, której dział mobilny od dłuższego czasu boryka się z problemami finansowymi. Od premiery Xperii Z kilka lat temu, design flagowców nie uległ większym zmianom i klientom się już po prostu znudził. Ponadto po premierze Xperii X Performance, która została zmiażdżona recenzjami na zagranicznych portalach, mam wrażenie, że producent się cofa… Ostatni flagowiec to zwykły przeciętniak pod względem parametrów, designu i funkcji, któremu daleko do chociażby chińskiej i znacznie tańszej konkurencji. Gwoździem do trumny tego modelu była jeszcze jego niesamowicie wygórowana cena – 3099 zł w Polsce!
 
W Internecie pojawiły się przecieki z testu GFXBench. Model jaki wziął w nich udział to Sony F833X (Xperia X Perrformance była oznaczona kodem F813X), a więc można wnioskować, że będzie to flagowiec. Specyfikacja jaka wyciekła to: 5,1-calowy ekran o rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli, procesor Snapdragon 820, 3 GB RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej i aparat 23 MPx. Czy czekamy zatem na kolejną kopię Xperii X Performance oraz Xperii Z5?
 
Jedyną różnicę widać w wielkości wyświetlacza, no chyba że Sony zaskoczy nas nowym designem oraz wyjątkowym „killer feature”, w co bardzo wątpię. Wydaje się, że firma produkuje te telefony „od niechcenia” i czeka aby pozbyć się działu mobilnego, który jest kulą u nogi całego przedsiębiorstwa. Jeśli dalej tak mają wyglądać smartfony spółki, to niech lepiej producent skupi się na sekcji Playstation – w tej materii widać sukcesy i spore zyski.
 
źródło: androidcommunity

Sprawdź najnowsze wpisy