Android Marshmallow

 
Przy tak dużej ilości urządzeń z Androidem nie sposób, aby wszystkie miały najnowszą wersję. System nie działa płynnie na każdym smartfonie, ponieważ specyfikacja wielu z nich pozostawia wiele do życzenia. Ponadto producenci aktualizują tylko najnowsze flagowce (ewentualnie sprzed roku, rzadko 2-letnie telefony). W ten sposób powstała duża fragmentacja systemu. Mamy najnowsze zestawienie udziału poszczególnych jego wersji.
 
Dane były zbierane przez 7 dni, a proces ten zakończył się 11 lipca. Z wykresu i tabeli można wyczytać, że na pierwszym miejscu jest nadal wersja Lollipop z 35,1% urządzeń z Androidem. Drugą lokatę okupuje stary KitKat z wynikiem 30,1%. Brązowy medal należy do Jelly Bean z rezultatem 17,8%. Dopiero czwarty jest najnowszy Marshmallow. Tę wersję systemu znajdziemy na 13,3% smartfonów i tabletów z zielonym robotem. Marginalny udział posiadają Ice Cream Sandwich i Gingerbread, a Froyo już prawie nie istnieje.
 
Marshmallow fragmentacja lipiec
 
Pozytywną informacją jest to, że Android 6.0 powoli rośnie w siłę. Jednak warto dodać, że za 2-3 miesiące pojawi się na rynku wersja Nougat, która oczywiście na starcie będzie miała marginalny udział. Pozwoli to jednak wcześniejszej aktualizacji na zadomowienie się na większej ilości smartfonów. Niestety, póki co wszelkie próby Google, aby zmniejszyć fragmentację, nie odnoszą żadnego skutku…
 
źródło: androidheadlines

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.