Motorola DROID Turbo otrzyma Androida 6.0 Marshmallow?

1 minuta czytania
Komentarze
Motorola Droid Turbo

Motorola DROID Turbo została zaprezentowana pod koniec 2014 roku z Androidem 4.4.4 na start. Mniej więcej rok temu smartfon otrzymał aktualizację do systemu z zielonym robocikiem” w wersji 5.1, natomiast dzisiaj mamy zrzut ekranu z Wi-Fi Alliance, która pozwala nam przypuszczać, że niebawem na to urządzenie zawita Marshmallow. Urządzenie o nazwie kodowej XT1254 widoczne na dokumencie w rubryce „system operacyjny” zawiera informację o systemie Android w wersji 6.0.

Motorola Droid Turbo - Android 6.0

Dawny flagowiec Motoroli to wciąż świetne urządzenie. Posiada 5,2-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 1440 x 2560 px ze szkłem Gorilla Glass 3, procesor Qualcomm Snapdragon 805 wspomagany przez układ graficzny Adreno 420, 3 GB pamięci RAM. Z tyłu mamy aparat 20,7 Mpx. Jeśli nie chcesz przepłacać i nie jesteś zbyt wymagający – to urządzenie może Ci jeszcze przez jakiś czas posłużyć. Cena już bardzo spadła od momentu premiery, więc to nawet opłacalne urządzenie.

Nadchodząca (miejmy nadzieję) aktualizacja pozwoli na korzystanie w tym smartfonie m.in. z trybu Doze, który pozwala oszczędzać baterię poprzez usypianie aplikacji działających w tle. Pojawiłaby się także funkcja Google Now on Tap. Umożliwia ona wyszukiwanie korzystające z kontekstu tego, co aktualnie wyświetlamy na ekranie. Marshmallow to także przyznawanie i odbieranie uprawnień aplikacjom z poziomu ustawień.

Aktualizacja jest wyczekiwana już od bardzo dawna. Nie wiemy dokładnie, kiedy ma się pojawić, ale spodziewamy się, że nastąpi to już niebawem. Pozostaje cierpliwie czekać.

Źródło: Wi-Fi Alliance