Motorola DROID Turbo otrzyma Androida 6.0 Marshmallow?

Newsy

Motorola Droid Turbo

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Motorola DROID Turbo została zaprezentowana pod koniec 2014 roku z Androidem 4.4.4 na start. Mniej więcej rok temu smartfon otrzymał aktualizację do systemu z zielonym robocikiem” w wersji 5.1, natomiast dzisiaj mamy zrzut ekranu z Wi-Fi Alliance, która pozwala nam przypuszczać, że niebawem na to urządzenie zawita Marshmallow. Urządzenie o nazwie kodowej XT1254 widoczne na dokumencie w rubryce „system operacyjny” zawiera informację o systemie Android w wersji 6.0.

 

Motorola Droid Turbo - Android 6.0

 

Dawny flagowiec Motoroli to wciąż świetne urządzenie. Posiada 5,2-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 1440 x 2560 px ze szkłem Gorilla Glass 3, procesor Qualcomm Snapdragon 805 wspomagany przez układ graficzny Adreno 420, 3 GB pamięci RAM. Z tyłu mamy aparat 20,7 Mpx. Jeśli nie chcesz przepłacać i nie jesteś zbyt wymagający – to urządzenie może Ci jeszcze przez jakiś czas posłużyć. Cena już bardzo spadła od momentu premiery, więc to nawet opłacalne urządzenie.

 

Nadchodząca (miejmy nadzieję) aktualizacja pozwoli na korzystanie w tym smartfonie m.in. z trybu Doze, który pozwala oszczędzać baterię poprzez usypianie aplikacji działających w tle. Pojawiłaby się także funkcja Google Now on Tap. Umożliwia ona wyszukiwanie korzystające z kontekstu tego, co aktualnie wyświetlamy na ekranie. Marshmallow to także przyznawanie i odbieranie uprawnień aplikacjom z poziomu ustawień.

 

Aktualizacja jest wyczekiwana już od bardzo dawna. Nie wiemy dokładnie, kiedy ma się pojawić, ale spodziewamy się, że nastąpi to już niebawem. Pozostaje cierpliwie czekać.

 

Źródło: Wi-Fi Alliance

 

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x