security

Jeśli znajdziecie jakąś lukę w zabezpieczeniach Androida, koniecznie zgłoście to do Google’a. W nagrodę możecie otrzymać nawet kilkaset tysięcy dolarów.

 

Program Android Security Reward został odpalony w zeszłym roku. Od tego czasu Google nagrodził 82 osoby, które odkryły niedoskonałości w Androidzie i jego zabezpieczeniach kwotą w sumie 550 tysięcy dolarów! Mało? Teraz będzie jeszcze więcej: za błędy zgłaszane po 1. czerwca 2016 firma będzie płaciła między 30% a 50% więcej.

 

Najwięcej pieniędzy w zeszłym roku przypadło użytkownikowi, który zgłosił w sumie 26 błędów (75 tysięcy dolarów). 15 innych osób zarobiło ponad 10 tysięcy dolarów, a średnia wypłat od Google’a wynosiła 2.200 dolarów i 6.700 dolarów na osobę. Wszyscy lubimy narzekać, że coś nie działa w naszym systemie operacyjnym więc czemu nie mielibyśmy na tym zarabiać? Pamiętajcie, że za profesjonalne zgłoszenia, takie z propozycją załatania problemu, Google płaci 50% więcej.

 

Płacenie pieniędzy za takie zgłoszenia ma sprawić, żeby hackerzy zastanowili się dwa razy, czy bardziej opłaca się im wykorzystać błąd w systemie, czy może zgłosić go i odebrać legalny czek na realne pieniądze. Google ma podobne programy również dla Chrome’a i swoich innych serwisów. Jak zgłaszać błędy dowiecie się tutaj.

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Fulneczek