fragmentacja androida wersje statuy

Google będzie ośmieszać producentów! Oficjalna lista tempa wydawanych aktualizacji

1 minuta czytania
Komentarze
android statuy posagi googleplex

Z czym ma największy problem Android? Oczywiście z jego fragmentacją, którą na każdym kroku wytyka chociażby Apple. W głównej mierze rozchodzi się o tempo wydawania poszczególnych aktualizacji. Producenci najzwyklej w świecie zwlekają z wydawaniem poprawek stworzonych przez Google i w tej kwestii Amerykanie najprawdopodobniej będą ośmieszać poszczególne firmy.

Jak możemy wyczytać w raporcie opublikowanych przez Bloomberga, gigant odpowiedzialny za Androida chce publicznie przedstawiać informacje o tym ile czasu potrzebuje dany producent na aktualizowanie swoich urządzeń. W tym wypadku nie mówimy tylko o kolejnych „słodkich” wydaniach, ale także comiesięcznych paczkach bezpieczeństwa. Takie zestawienie może ośmieszyć wielu producentów i od razu nasuwa się przykład Samsunga. Galaxy S6 został zaktualizowany zdecydowanie później niż chociażby LG G4, a nawet G3. Oczywiście Google będzie brało pod uwagę tylko urządzenia, które są na rynku nie dłużej niż 18 miesięcy. Jest to czas, w którym Amerykanie uważają, że smartfony i tablety powinny być aktualizowane pod warunkiem, że są one w stanie „udźwignąć” nowe oprogramowanie.

Oczywiście powyższe rozwiązanie jest jedynie półśrodkiem, które nie zagwarantuje szybkich aktualizacji w stylu iOS. Tak naprawdę Android nie jest w stanie być tak szybko usprawniany na wszystkich urządzeniach ze względu na różnice wynikające ze specyfikacji, ale miejmy nadzieję, że coś w tej sprawie się zmieni.

źródło: Phone Arena

Motyw