[Film] Google Now kontra Siri – który z asystentów głosowych jest lepszy?

1 minuta czytania
Komentarze
google now siri apple ios android porownanie zestawienie test

Asystenci głosowi to stosunkowo młody temat jeśli patrzymy na rynek smartfonów. Trzech najważniejszych graczy wciąż pracują nad ulepszeniem swoich propozycji. Oczywiście Microsoft ze swoją Cortaną tak naprawdę może bezpośrednio konkurować z Google Now i Siri za sprawą udostępnienia odpowiedniej aplikacji na Androida oraz na iOS, ale przyjrzyjmy się tylko dwóm ostatnim propozycjom.

Tak naprawdę tylko Google i Apple liczy się na mobilnym rynku toteż warto co jakiś czas sprawdzać czy czasami jeden z głównych asystentów głosowych nie wysunął się na prowadzenie wobec drugiego. Tym samym zapraszam Was do obejrzenia poniższego porównania:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=v_I0rA72IJE[/youtube]

Ciężko wybrać zdecydowanego zwycięzcę. Zarówno Google Now jak i Siri szybko wyszukują dane informacje i nie mylą się w kwestii wysłuchiwania poszczególnych poleceń – ba, nawet siebie nawzajem słuchają. Jednak jak słusznie zauważył autor porównania, propozycja Apple udaje, że ma osobowość, podczas gdy konkurent z Androida stawia przede wszystkim na wyszukiwarkę, która pozwala przedstawiać bardziej zaawansowane odpowiedzi.

Tylko w naszym przypadku ewidentnym zwycięzcą jest Google Now. Czemu? Siri w Polsce tak naprawdę nie istnieje, podobnie jak na początku wspomniana Cortana. Dopóki to się nie zmieni to Google nie musi się martwić, ze Polacy zaczną uciekać od Androida za sprawą innego asystenta głosowego.

Motyw