[Film] Google Now kontra Siri – który z asystentów głosowych jest lepszy?

Łukasz Pająk Newsy 2016-05-16

google now siri apple ios android porownanie zestawienie test

Asystenci głosowi to stosunkowo młody temat jeśli patrzymy na rynek smartfonów. Trzech najważniejszych graczy wciąż pracują nad ulepszeniem swoich propozycji. Oczywiście Microsoft ze swoją Cortaną tak naprawdę może bezpośrednio konkurować z Google Now i Siri za sprawą udostępnienia odpowiedniej aplikacji na Androida oraz na iOS, ale przyjrzyjmy się tylko dwóm ostatnim propozycjom.

Tak naprawdę tylko Google i Apple liczy się na mobilnym rynku toteż warto co jakiś czas sprawdzać czy czasami jeden z głównych asystentów głosowych nie wysunął się na prowadzenie wobec drugiego. Tym samym zapraszam Was do obejrzenia poniższego porównania:

YouTube Preview Image

Ciężko wybrać zdecydowanego zwycięzcę. Zarówno Google Now jak i Siri szybko wyszukują dane informacje i nie mylą się w kwestii wysłuchiwania poszczególnych poleceń – ba, nawet siebie nawzajem słuchają. Jednak jak słusznie zauważył autor porównania, propozycja Apple udaje, że ma osobowość, podczas gdy konkurent z Androida stawia przede wszystkim na wyszukiwarkę, która pozwala przedstawiać bardziej zaawansowane odpowiedzi.

Tylko w naszym przypadku ewidentnym zwycięzcą jest Google Now. Czemu? Siri w Polsce tak naprawdę nie istnieje, podobnie jak na początku wspomniana Cortana. Dopóki to się nie zmieni to Google nie musi się martwić, ze Polacy zaczną uciekać od Androida za sprawą innego asystenta głosowego. • Tomasz Salich

  Jakby nie patrzeć Google Now ma olbrzymią przewagę w tym że jest dostępne po polsku, jednak stwierdzenie że Siri w Polsce nie istnieje…? Ja znając angielski jestem w stanie z niej korzystać.

  • Martyna MJ

   Szkoda tylko ze Siri kiepsko rozumie nasz akcent. Chyba ze masz amerykanski to gratuluje 🙂

 • MacUser

  Google Now jest o tyle lepsze dla nas że można je obsługiwać po polsku.

 • Ymnytor

  Też mi porównanie. Jeden tekst o tym, że Now jest po polsku i tyle. Dodajcie porównanie wersji, gdzie działają wszystkie usługi, bo wtedy będziemy mogli zobaczyć jak one się rozwijają.

  • Jan Boromeusz

   tez po nagłówku liczyłem że to będzie dotyczyć języka polskiego tylko się zastanawiałem jak to zrobią skoro tylko Google Now daje rade po polsku.

 • Pietr

  Bardzo mnie to interesuje. Tak samo jak chiński papier dupny. Czyli nic. Dopóki nie będzie porównania w naszym ojczystym języku to wiecie… Ten artykuł jest tyle samo warty co ten papier.

 • Oczywiście Siri, bo można je wybudzić nie dotykając telefonu, a chyba o to chodzi w poleceniach głosowych.

  • Mariusz Kulawik

   Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie wybudzanie działa i Google Now działa super☺☺

   • Ale nie na zablokowanym telefonie. Jeśli mam już odblokowany telefon to raczej trzymam go w ręce, a wtedy polecenia głosowe właściwie tracą sens. Pomijam samochód, bo sporadycznie zdarza mi się prowadzić.

 • V10

  Który jest najlepszy? Google now! Dlaczego? – bo jest chociaż częściowo po polsku!

 • Krzysztofsf

  Google odnalazlo mi Grzegorza Brzęczyszczykiewicza.x