Google Now, Siri czy Cortana powinni brać korepetycje u tego asystenta głosowego

1 minuta czytania
Komentarze
Cortana Siri Google Now

 
Google Now jest (także) czymś w rodzaju asystenta głosowego, którego znajdziemy na każdym telefonie z Androidem. Jednak nie wszyscy uważają go za pełnoprawną usługę tego typu. Potrafi on odpowiadać na zadawane pytania i reaguje na domyślną komendę „Ok Google”, ale w sposób mechaniczny. Konkurencyjne platformy rozwijają Siri (przez Apple na iOS) oraz Cortanę (przez Microsoft na Windowsa, a ostatnio nawet na Androida i iOS). Okazuje się jednak, że wspomniane usługi być może będą miały niedługo niezłą konkurencję.
 
W Internecie bowiem, pojawiło się demo kolejnego asystenta głosowego o nazwie Viv Al. Rozwijany jest on przez ekipę, która stworzyła niegdyś Siri. Czym wyróżnia się ów program? Otóż potrafi on zrozumieć naturalnie wydawane i kompleksowe komendy. Na przykład możemy zapytać, czy padało w Seattle trzy czwartki temu lub czy będzie cieplej niż 17 stopni w danej lokalizacji po godzinie 17 po jutrze. Co więcej, aplikacja będzie współpracowała z innymi programami. Na przykład, będziemy mogli głosowo zamówić kwiaty przez Pro Flowers, czy wysłać pieniądze przez Venmo.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=MI07aeZqeco[/youtube]
 
Nie zrażajcie się, że demo zostało pokazane na iPhonie. Aplikacja najprawdopodoniej dotrze również na Androida. Trzeba przyznać, że jest to bardzo interesująca technologia, która mogłaby mieć zastosowanie w przyszłości. Nie zdziwię się, jeśli któryś z gigantów po prostu kupi ten projekt.
 
źródło: phonearena

Motyw