Google Now, Siri czy Cortana powinni brać korepetycje u tego asystenta głosowego

mm Adam Lulek Newsy 2016-05-10

Cortana Siri Google Now

 
Google Now jest (także) czymś w rodzaju asystenta głosowego, którego znajdziemy na każdym telefonie z Androidem. Jednak nie wszyscy uważają go za pełnoprawną usługę tego typu. Potrafi on odpowiadać na zadawane pytania i reaguje na domyślną komendę „Ok Google”, ale w sposób mechaniczny. Konkurencyjne platformy rozwijają Siri (przez Apple na iOS) oraz Cortanę (przez Microsoft na Windowsa, a ostatnio nawet na Androida i iOS). Okazuje się jednak, że wspomniane usługi być może będą miały niedługo niezłą konkurencję.
 
W Internecie bowiem, pojawiło się demo kolejnego asystenta głosowego o nazwie Viv Al. Rozwijany jest on przez ekipę, która stworzyła niegdyś Siri. Czym wyróżnia się ów program? Otóż potrafi on zrozumieć naturalnie wydawane i kompleksowe komendy. Na przykład możemy zapytać, czy padało w Seattle trzy czwartki temu lub czy będzie cieplej niż 17 stopni w danej lokalizacji po godzinie 17 po jutrze. Co więcej, aplikacja będzie współpracowała z innymi programami. Na przykład, będziemy mogli głosowo zamówić kwiaty przez Pro Flowers, czy wysłać pieniądze przez Venmo.
 
YouTube Preview Image
 
Nie zrażajcie się, że demo zostało pokazane na iPhonie. Aplikacja najprawdopodoniej dotrze również na Androida. Trzeba przyznać, że jest to bardzo interesująca technologia, która mogłaby mieć zastosowanie w przyszłości. Nie zdziwię się, jeśli któryś z gigantów po prostu kupi ten projekt.
 
źródło: phonearena

x