ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Galeria] Huawei P9 od środka – Chińczycy spisali się przy planowaniu budowy tego urządzenia

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
huawei p9 dissassembly rozbiorka ifixit 9

Prezentacje flagowych smartfonów to nie koniec batalii firm o zdobycie klienta. Później liczy się marketing, który ewidentnie jest zaletą Samsunga. Jednak też Huawei stara się reklamować poprzez różne media. Mimo wszystko znajdą się również tacy, dla których liczy się to jak smartfon wygląda od środku i czy dostęp do poszczególnych podzespołów nie jest utrudniony.

W takim razie sprawdźmy jak Huawei P9 został oceniony przez szanowany portal iFixit, który rozebrał już wiele mobilnych urządzeń i tym samym ułatwia pracę niektórym domorosłym serwisantom. Mimo wszystko również można poznać ciekawe rozwiązania zastosowane przez producentów. Jednak już nie przedłużając, zobaczcie jak wygląda flagowy model Chińczyków od środka:

IFixit oceniło P9 w sklai 10-punktowej otrzymał ocenę 7. Autorzy nie dali maksymalnej ilości punktów przez chociażby zastosowanie przez Huawei specjalnych śrub wymagających konkretnych śrubokrętów, ale także zanaczają, że wymiana wyświetlacza wiąże się z rozbiórką niemalże całego urządzenia. Oczywiście im wyższa ocena tym łatwiejszy smartfon w naprawie.

Podobnie jak LG G5, także Huawei spisało się dobrze. Siłą rzeczy najgorzej pod tym względem wypada Samsung ze swoim klejem i wodoodpornością. Mimo wszystko często musicie oddawać swoje urządzenia do serwisów?

Sprawdź najnowsze wpisy