HTC odświeża One M9 i wprowadza do Polski – oto edycja Prime Camera Edition z lepszym aparatem i nowym wnętrzem

Łukasz Pająk Newsy 2016-05-05

M9_PCE_GunMetalGray

HTC One M9 nie tylko w mojej opinii był nieudanym modelem jak na klasę, którą miał reprezentować. Przegrzewający się układ, z którym Tajwańczycy za późno zaczęli walczyć, do tego kiepski aparat i brak jakiejkolwiek rewolucji względem poprzednika. Jednak to nie oznacza, że Tajwańczycy chcą szybko zapomnieć o tym modelu.

Podczas gdy my możemy cieszyć się z dobrze przyjętej 10’tki, HTC nie chce zabić marki M9, a odświeża ją z dopiskiem Prime Camera Edition. Jak się można domyślić, zmieniony został aparat. W tym smartfonie znajdziemy jednostkę 13 MPx (OIS, F/2.0), która ma naprawić największą wadę bazowego modelu. Jednak to nie koniec zmian. Zniknął Snapdragon 810. Zamiast niego pojawił się MediaTek Helio X10 i 2 GB RAM. Do tego należy dodać 16 GB pamięci wbudowanej dla użytkownika (+MicroSD do 2 TB). Cała reszta jest identyczna. Robi wrażenie? Tak nie do końca. One M9 stracił swoje miano flagowego modelu, a HTC nie wiedząc czemu chce jeszcze cokolwiek z tego smartfonu wycisnąć.

Mimo wszystko One M9 Prime Camera Edition jest już dostępny w Polsce u operatora Play – za 1 złotych w ofercie „Formuła Smartfon Unlimited” za 99,99 złotych. Uważacie, że znajdą się zainteresowani?

źródło: informacja prasowa • Homopenisus Totalus

  Biorę go. Zawsze miałem Samsungi, teraz przesiadam się z S6. Czekam na hejty

 • Jonny

  Czy tylko ja uważam stara wersje za lepsza?

 • Krzysztof Nowacki

  HTC najwidoczniej ma olbrzymi problem ze sobą. Miotają się między różnymi pomysłami i jak dla mnie to nie wiedzą co zrobić. A jak do tego dodać, że niestety dość wysoko wyceniają swoje telefony to nie może się to skończyć inaczej niż to co widzimy obecnie…

 • stark2991

  Ten telefon powstał jeszcze w tamtym roku, tylko do Polski późno przybył (po co – nie wiem)

  • DanSlenders

   Bo w kiepskiej sytuacji warto poszukać sobie kolegów – w tym przypadku HTC odnalazło Play :>

 • Jumperone

  2GB ram? Serio? Bliżej mu do serii desire..

 • Zibski

  1500 zł w ofercie pre-paid to trochę za dużo.x