Kto sprzedał najwięcej smartfonów w pierwszym kwartale: Xiaomi i Lenovo wypada z czołówki

1 minuta czytania
Komentarze
samsung apple huawei rynek idc

Tak naprawdę już cały miesiąc oddala nas od pierwszego kwartału bieżącego roku, ale dopiero teraz firma IDC przedstawiła dane dotyczące ilości sprzedanych smartfonów przez ten okres. Oczywiście nie mogło zabraknąć Samsunga oraz Apple, ale najpopularniejsze firmy z zeszłego roku straciły teraz straciły swoje miano.

Pierwsza trójka bez zmian: wspomniane dwie firmy uzupełnia Huawei, ale dalej już można zauważyć zmiany. Zobaczcie jak sprzedaż wyglądała w pierwszym kwartale bieżącego roku:

Według IDC, czwarte i piąte miejsce wciąż zajmują Chińczycy, ale są to odpowiednio Oppo oraz Vivo, a więc firmy, które u nas nie są zbyt popularne. Wcześniej te lokaty należało do Xiaomi oraz Lenovo (+Motorola). Spadek producenta smartfonów z MIUI może dziwić głównie dlatego, że właśnie w pierwszym kwartale wiele mówiło się o Mi5. Jednak jak zaznacza firma, która stworzyła powyższe zestawienie to rynek teraz się zmienia i konsumenci najczęściej kupują tanie smartfony (150-250 dolarów), a jakby nie patrzeć to flagowy model Xiaomi jest wyżej wyceniany. Również można mieć uwagi, co do jego dostępności.

Mimo wszystko zdziwiłem się widząc Vivo w najlepszej piątce – firma, która tak naprawdę u nas jest nieznana, ale często była tą pierwszą w wielu sprawach, została doceniona przez konsumentów. Jednak czemu według Was Xiaomi oraz Lenovo sprzedało mniej urządzeń?

źródło: Android Authority

Motyw