[WIT #57] Apple chce pokazać swoją potęgę wchodząc na rynek aut? Powstanie iCar?

1 minuta czytania
Komentarze
iCar

 
Firma Apple osiągnęła ogromny sukces na rynku smartfonów. Można stwierdzić, że jako pierwsza upowszechniła urządzenie, przy pomocy którego nie tylko zadzwonimy, czy wyślemy SMSa, ale także przejrzymy pocztę, strony internetowe, posłuchamy muzyki itd. Wraz z rozwojem spółka zyskała wielu wiernych fanów, a także i zaciekłych wrogów. Inwestorzy oczekują od firmy z Cupertino ciągłego wzrostu przychodów i zysków. Nie jest to możliwe bez wprowadzania nowych produktów np. w konkretne nisze – iPhone SE. Jednak wydaje się, że rynek smartfonów, tabletów i laptopów jest już dość mocno nasycony i Apple będzie szukało innych dróg rozwoju. Jakich?
 
Od jakiegoś czasu w Internecie pojawiają się pogłoski, że przedsiębiorstwo pracuje nad własnym, elektrycznym autem. Trzeba przyznać, że jest to ryzykowny krok, gdyż rynek samochodów jest również bardzo „wyeksploatowany”. Na liście partnerów, którzy mieliby pomóc Apple w stworzeniu „iCar” nie ma już BMW i Daimlera, które zrezygnowały z uwagi na „kontrolę i dane”. Firma z Cupertino chce, aby jej samochód bazował na własnym systemie. Obecnie rozmowy toczone są z producentem Magna. Dodatkowo Apple podobno stworzyło tajne laboratorium w Berlinie, gdzie zebrało drużynę 15-20 inżynierów z różnych samochodowych spółek.
 
Nieważne jak będzie wyglądało i ile kosztowało auto od firmy Tima Cooka, znajdzie ono z pewnością wielu nabywców, a przychody i zyski będą rosły.
 

WIT – czyli Wieści Innej Treści – newsy dotyczące wszystkiego co NIE związane z Androidem. Daj innym przeczytać, to tylko 2 posty w tygodniu.
źródło: theverge

Motyw