Marshmallow „zdecydowanie” rośnie w siłę! Lollipop wciąż na prowadzeniu – w której części jesteś?

Łukasz Pająk Newsy 2016-04-06

android marshmallow 6.0 statua google

 

Comiesięczne statystyki dla deweloperów z pewnością przedstawiają wiele ciekawych informacji dla wszystkich fanów Androida. Dane przygotowywane przez Google i przedstawiane na początku każdego miesiąca tym razem pokazują, że Marshmallow zaczął trafiać na nowe urządzenia.

 

Fragmentacja Androida to stosunkowo duży problem dla programistów zainteresowanych tą platformą – dopasować aplikację do tak wielu różnych zestawów specyfikacji i systemów to naprawdę trudne zadanie. W takim razie zacznijmy od znanego nam już bardzo dobrze wykresu:

 

fragmentacja android marshmallow lollpop kitkat kwiecien

 

W tym miesiącu to Marshmallow zanotował najwyższy wzrost (o 2,3 punktów procentowych). Jednak to Lollipop wciąż jest na prowadzeniu, ale względem marca traci. Dlaczego? Z bardzo prostego powodu. Wielu producentów zaktualizowało swoje flagowe modele, np.: Samsung, który jakby nie patrzeć ma ogromny wpływ na powyższe dane. Jednak to KitKat i Jelly Bean odnotowały największe straty (po 1 punkcie procentowym). Tak oto słowa Apple wciąż są widoczne w rzeczywistości, ale my jednak doskonale wiemy ile one znaczą tak naprawdę.

 

Jednak w której grupie Wy się znajdujecie? Już na Marshmallow czy jeszcze na tę aktualizacje czekacie? Czy też starsze systemy dominują na Waszych mobilnych urządzeniach?

 

 

źródło: developer.android.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x