Android Marshmallow

 
Przy tak dużej ilości urządzeń z Androidem nie sposób, aby wszystkie miały najnowszą wersję. System nie działa płynnie na każdym smartfonie, ponieważ specyfikacja wielu z nich pozostawia wiele do życzenia. Ponadto producenci aktualizują tylko najnowsze flagowce (ewentualnie sprzed roku, rzadko 2-letnie telefony). W ten sposób powstała duża fragmentacja systemu. Sprawdźcie najnowsze zestawienie udziału poszczególnych jego wersji. Z roku na rok jest coraz gorzej…
 
Android fragmentacja
 
W poprzednim miesiącu Android Marshmallow przekroczył 1% udziału w systemie operacyjnym. Teraz jego wynik wynosi 2,3%. Zatem jak widać, wzrost przebiega dość wolno. Obecnie najbardziej popularną wersją stał się Lollipop z wynikiem 36,1% przeganiając KitKata, który znajduje się na 34,3% urządzeń z zielonym robotem. Następną lokatę okupuje Jelly Bean z 22,3%. Trzeba przyznać, że wciąż bardzo duża ilość użytkowników korzysta z dość starej wersji systemu.
 
Tak samo marginalne jak Marshmallow są Ice Cream Sandwich i Gingerbread. Wersja Froyo już praktycznie nie istnieje.
 
źródło: gsmarena, androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.