Nie sprzedawajcie swoich Zetek! Sony wypuszcza Marshmallow dla rodziny Z5

1 minuta czytania
Komentarze
Pink-Xperia-Z5_15-640x480

Android 6.0 Marshmallow. Dobroć znana tylko niewielkiej części społeczności, gdyż producenci w dalszym ciągu nie dostarczyli swoim urządzeniom najnowszej wersji systemu. Samsung na szczęście się otrząsnął i wypuścił „Piankę” dla modelu Galaxy S6. Teraz przyszła kolej na Sony! Nie sprzedawajcie więc swoich Zetek.

Sony Xperia Z5, czyli ostatni model z linii Z nareszcie otrzymuje aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow. Sony zapowiedziało, że właśnie rozpoczął się światowy update i użytkownicy powinni wkrótce otrzymać stosowne powiadomienie na swoich smartfonach. Modele Z5 Premium oraz Z5 Compact również załapały się na proces aktualizacyjny już teraz. Do grona smartfonów dołącza również Sony Xperia Z4 Tablet, kolejni posiadacze tego urządzenia mogą zacząć świętować pożegnanie z Lollipopem.

Warto jednak zaznaczyć, że nie będzie to wersja 6.0.1, a dopiero 6.0. Trochę to zaskakujące, zważywszy na długi czas obecności na rynku zarówno Marshmallow, jak i rodziny Z5 i tabletu. Sony w ten sposób zdaje się traktować użytkowników „na raty” i jestem ciekaw ile przyjdzie czekać na kolejną poprawkę do pobrania.

źródło: Phone Arena

Motyw