Sony aktualizuje Xperię Z5 do Marshmallow, ale usuwa przy tym najważniejsze funkcje – oto lista zmian

1 minuta czytania
Komentarze
sony xperia z5 marshmallow aktualizacja android 6.0

Chciałoby się powiedzieć, że w końcu przyszła pora na Sony. Japończycy jako jedna z ostatnich firm oficjalnie wypuściła najnowsze oprogramowanie od Google na którekolwiek ze swoich dotychczasowych urządzeń. Jednak czy posiadacze Xperii Z5 mogą się cieszyć? Nie do końca.

Oczywiście na pierwszy ogień poszły modele pochodzące z japońskiej dystrybucji. Zmian jest sporo i Sony bardzo dokładnie wyjaśnia je na swojej stronie internetowej, do której Was odsyłam: Klik! (tłumacz nawet sobie radzi) Jednak po zachwytach związanych z wydaniem nowego oprogramowania, z nowymi funkcjami, użytkownicy zaczęli zwracać uwagę na braki. Czego nie ma? Chociażby trybu Stamina, sztandarowym dodatkiem w smartfonach Sony. Na szczęście Japończycy szybko ogłosili, że wszelkie braki wrócą, gdy tylko zostaną dopracowane pod Androida 6.0 Marshmallow. Kiedy to ma nastąpić? W kwietniu, a więc co najmniej za 30 dni. Zapewne też za miesiąc oficjalnie cały świat otrzyma tę aktualizację. Mimo wszystko to nie koniec uwag użytkowników, którzy zgłaszają jeszcze brak wszystkich zmian przedstawionych na wyżej podlinkowanej stronie.

Jednak są też plusy i to duże. Przede wszystkim czytnik linii papilarnych stał się wyraźnie sprawniejszy, system również przyspieszył, a także aparat został poprawiony. W takim razie czekamy na europejską aktualizację.

Motyw