Jeśli boicie się inwigilacji to niedługo będziecie chronić swoje żyły nosząc zegarek od Samsunga

mm Łukasz Pająk Newsy 2016-02-06

zyly reka smartwatch rozpoznawanie patent samsung

W ciągu kilku ładnych lat odkąd na poważnie interesuję się mobilnymi technologiami, rok w rok pojawiają się coraz to lepsze patenty sygnowane logiem Samsunga. Naprawdę ciężko mi zliczyć ilość pomysłów Koreańczyków, a teraz do tego zestawu dołącza kolejny, przeznaczony zegarkom.

Smartwatche powoli, ale jednak, cieszą się coraz większą popularnością. Pierwsze problemy wieku dziecięcego zostają naprawiane, ale co to ma wspólnego z tytułowym patentem Samsunga i żyłami? Koreańczycy chcą wprowadzić jeszcze jeden sposób rozpoznawania użytkownika. Właśnie poprzez skanowanie ułożenia naszych autostrad, którymi podąża krew. Jak to ma się odbywać? Dokładnie tak jak to widzicie na początkowej grafice pochodzącej z omawianego patentu. Kamera oraz dwie lampy mają podświetlać i skanować naszą dłoń. Po rozpoznaniu ułożenia żył wcześniej zapisanego użytkownika, smartwatch dostosuje się do niego odpowiednio układając playlisty, kontakty i inne personalne ustawienia. Takie rozpoznawanie i potwierdzanie tożsamości może pozytywnie wpłynąć na inteligentne zegarki jako niezależne urządzenia, które nie potrzebują sparowanego smartfonu, żeby w pełni działać.

Jednak wrócę jeszcze do pierwszego akapitu. Wychwalam pomysły Samsunga, bo sprawiają, że mobilny rynek może czekać mała rewolucja. Niestety, ale jest też jeden, mały, delikatny problem – praktycznie żaden z tych patentów nie ujrzał jeszcze światła dziennego.

źródło: fastcompany • Póki Samsung nie wprowadzi analizy stolca to mnie to nadal nie przekonuje.

 • Mateusz

  Lepiej wg mnie nie korzystać z tych technologii, to kolejny pomysł dopełniający zbieranie nowych danych o użytkownikach. Te dane są odrazu wysyłane poza sprzęt i kolekcjonowane dla chętnych firm skupujących je.

 • Jan Boromeusz

  „Jeśli boicie się inwigilacji to niedługo będziecie chronić swoje żyły nosząc zegarek od Samsunga” – bezsensowny nagłówek (może taki miał być). Czyli teraz mamy chronic swoje opuszki palców bo są telefony z czytnikami linii papilarnych?

 • Adrian Warchoł

  niech najpierw poprawia tym co uzywaja lagwiza zamiast co chwila kolejne zabawki wymyslac ..

 • BuKoX

  „Inwigilacja” poprzez żyły. Ja pier… Co za bzdury.

 • Jumperone

  może by się tak zajęli optymalizacją nakładki zamiast takich bzdetów?

 • Komandosik

  rozpoznawanie werables? troche dziwne moim zdaniem… aczkolwiek, moze i sie przyda kiedys…

  • Krzysiek

   Dziwne? A system płatności zbliżeniowych, wysyłanie sms’ów, otwieranie samochodu za pomocą smartzegarka? To już jest teraz…

   • Komandosik

    moze i racja… nie pomyslalem o tym 😉

   • Maciej Szkudlarek

    Którymś zegarkiem można płacić?

    • Krzysiek

     Samsung Gear S 2 w Korei a od 2016 (chyba drugi kwartał?) w USA