sony xperia z5 marshmallow aktualizacja android 6.0

 

Jeśli piszemy o Sony i Marshmallow to albo chodzi o ich koncepcyjne oprogramowanie, ewentualnie któryś ze starszych modeli otrzymał taką aktualizację, ale od chociażby CyanogenMod. Dzisiaj jest inaczej i tak oto Japończycy w końcu zaczęli uaktualniać swoje smartfony.

 

Nikogo nie powinno to dziwić, ale na pierwszy ogień idzie Xperia Z5, a więc flagowe, mobilne urządzenie firmy. Co ciekawe, podczas gdy wszyscy aktualizują swoje modele do Androida 6.0.1 Marshmallow, Sony wybrało opcję „6.0”. Mimo wszystko, co z innymi smartfonami z serii Xperia Z5? Odmiana Compact oraz Premium również na dniach powinny dostać nowe oprogramowanie. Oczywiście aktualizacja nie pojawiła się na całym świecie, a tylko i wyłącznie w Turcji. To również powinno się zmienić maksymalnie w ciągu kilku tygodni. Kolejne smartfony w kolejce do otrzymania Androida 6.0 Marshmallow to przede wszystkim Xperia Z3+, a później cała seria Xperia Z3.

 

12495170_969693949788891_3343029710957407003_n

 

W takim razie Sony dołączyło do między innymi Motoroli, LG i HTC jako firm, które już mają w swojej ofercie modele z najnowszym systemem od Google. Mimo wszystko, sporo osób czeka na ruch lidera, więc co na to europejski oddział Samsunga?

 

 

źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.