Galaxy S7 to nie jedyna nadchodząca nowość Samsunga – poznajcie Gear 360, kolejny dodatek do wirtualnej rzeczywistości

1 minuta czytania
Komentarze
samasung cm 200 gear 360 br

Samsung już zapowiedział swoją konferencję, która odbędzie się 21 lutego, a więc już za niecałe 3 tygodnie. Wtedy poznamy kolejne flagowe modele firmy, czyli oczywiście Galaxy S7 oraz jego odmianę Edge. Jednak to nie wszystkie nowości jakie szykują dla nas Koreańczycy. Tradycyjnie musi pojawić się jeszcze nowe akcesorium.

Co roku już Samsung razem z flagowym smartfonem prezentuje akcesorium. Ostatnio przyjęło się, że będzie ono należeć do serii Gear i nie inaczej też szykuje się teraz. Obecnie powoli raczkuje wirtualna rzeczywistość, ale zaangażowanie Samsunga sprawia, że coraz więcej ciekawej treści można znaleźć na ich platformie. Tym razem, dzięki wspomnianemu akcesorium, to my będziemy mogli w prosty sposób tworzyć nowe zdjęcia i filmy, które później będziemy mogli odtworzyć na chociażby Gear VR. Tytułowy Gear 360 to dwa aparaty z modułami potrafiącymi robić zdjęcia 180 stopni w stylu rybiego oka, które mogą łączyć się ze smartfonem poprzez moduł Bluetooth i odpowiedni program Gear 360 Connect. Nie może również zabraknąć aplikacji Gear 360 Gallery, za pomocą której będziemy mogli ustawiać takie parametry jak chociażby ISO, balans bieli, uruchamiać tryb HDR i wiele, wiele więcej. Na koniec warto dodać, że nie potrzebujemy dodatkowego zasilania za sprawą wbudowanego akumulatora.

Oczywiście póki co nie znamy ceny tego akcesorium, ale najprawdopodobniej Gear 360 będzie miał – przynajmniej na początku – ograniczoną listę kompatybilnych smartfonów. Obecnie widnieje na niej tylko Galaxy S7 z odmianę Edge.

źródło: SamMobile

Motyw